Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne kimenni USA-ba 1 évre?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok és szeretnék továbbtanulni Amerikában sportösztöndíjjal. Már fel is vettem a kapcsolatot az egyetemekkel és ha minden jól alakul akkor fel is vesznek. Viszont még sportösztöndíjjal is sok lenne a tandíj így arra gondoltam, hogy 1 évre kimegyek azt még tudom finaszírozni, de tovább már nem. Hülyeségnek hangzik, de óriási álmom, hogy amerikában éljek egyetemistaként, és talán meg is érné nekem azt a pár ezer dollárt. (most abba ne menjünk bele, hogy honnan van pénzem, nem tartozik ide, ill. sportösztöndíjjal kb 4-5 ezret kéne fizetnem). Szóval szerintetek ez jó ötlet vagy csak pénz és időpocsékolás? Nyilván adódhat a kérdés, ennyi pénzt elköltök a semmire, de azért szerintem megtanulnám rendesen a nyelvet, nemzetközi kapcsolatokra tehetek szert, talán bele is írhatnám az önéletrajzomba és ezt jó pontnak vennék a munkáltatók és legutolsó sorban egy hatalmas élmény lenne számomra. És kitudja lehet a végén még sikerülne is ott maradni valami nagy csoda folytán (pl. kapok munkát, bár ezt nehezen csinálnám tanulás és foci mellett, de pl. a jó teljesítményem miatt emelnék az ösztöndíjt ilyesmikre gondolok) Szerintetek?
2017. szept. 5. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem hülyeség. Nem gondolom, hogy a semmire költöd el a pénzt.

Ez az álmod, tapasztalatot gyűjtesz, nemcsak az egyetemmel kapcsolatban, hanem mint sportoló is. Lehet, hogy egy év alatt akad valami olyan lehetőséged, ami egyébként sose lenne, ha nem mész.

Ha lejár az egy év, és haza kell jönnöd, akkor meg folytatod itthon az egyetemet.

Sokan végeznek külföldön egy-egy szemesztert.

2017. szept. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

így van és szerintem mint ember is fejlődnék, azért csak 1 évig egyedül kellene helytállnom egy idegen országban.

Illetve arra is gondoltam, hogy ha beválnék a csapatban akkor felkínálnának egy másik ajánlatot 1 év után és azt már hátha sikerülne fizetni.

De még várok véleményeket, illetve legfőkébb tapasztalatot, hátha van itt olyan aki már próbálta ezt.

2017. szept. 5. 13:23
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Ebben a 4-5 ezer dollárban benne van a lakhatásod, a tanszereid és az ellátásod is? És ha bennevagy az ország 10 legjobb sporotolójában, én nem mennék ki. Gondlom benne vagy, hiszen máskülönben nem kapnál ösztöndíjat.
2017. szept. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Ha ennyire kimagasló sportoló vagy, akkor nem érdemes kimenni. MO-n is kapsz már annyi támogatást, ott meg 1 év alatt semmit nem fogsz elérni. Annyi idő nem elég semmire. Ha legalább 2-t tudnál akkor még jó is lenne, de így. Lehet pont az az 1 eltékozolt év miatt nem fogsz itthon befutni és akkor nézelődhetsz majd. Ha már ismert vagy, majd kimész. Akkor is felvesznek majd USA egyetemre ha 25-26 évesen mész.
2017. szept. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
én a helyedben nem is gondolkodnék rajta, ez egy hatalmas lehetőség!
2017. szept. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Menj ki... Még ha rengeteg pénzt kell rá szánnod, ami első látásra nem feltétlenűl fog megtérülni, regeteg lehetőség fog megnyílni számodra.


És.... ha vissza is kell jönnöd, akkor nagyon jól fog mutatni az az 1 év USAban tanulás az önéletrajzodon.

2017. szept. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En tudok tobbet a temarol ha erdekel irj privit.
2017. szept. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!