Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Segít valaki, aki a Semmelweis...

Segít valaki, aki a Semmelweis Egyetemen tanul?

Figyelt kérdés
Sziasztok! :) Egy olyan hatalmas kérésem lenne, hogy aki a Semmelweison tanul, az útba igazítana? Szeretnék jövőtől ott tanulni, de én Erdélyben lakom és nem nagyon tudom mik kellenek oda, hiába néztem a Felvi.hu oldalon is. Elmagyarázná valaki, hogy hogyan műkődnek ott a felvételik, érettségik meg ehhez hasonlók? Nagyon megköszönném.

2017. szept. 6. 16:32
 1/3 anonim válasza:

Szia! Bár én csak egy tizenhárom éves fiú vagyok, még nem jártam az egyetemre, de már alaposabban tanulmányoztam. Érettségi KELL, ha nincs, akkor buktad... Biológia-kémia szakra menj, ha van a gimnáziumodban, vagy mindenképp abból tégy emelt szintű érettségit. Utána jelentkezni lehet, de én úgy tudom, hogy a gimiben megkérdeznek róla, és ott segítenek, stb.

Remélem tudtam segíteni!

Amúgy melyik szakra szeretnél jelentkezni? Vagy még abban sem vagy biztos? Részletezzem a lehetőségeket?

Üdv!

2017. szept. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a válaszod. Orvosira szeretnék menni, de ha oda nem jutok be, akkor valami más egészségügyre gondoltam.
2017. szept. 12. 13:41
 3/3 anonim válasza:
100%

Szia

Én a Semmelweis ÁOK karára készülök, de számos barátom most elsőéves ott. Nem tudom pontosan mire vagy kíváncsi, leírok egy két informácipt, amiben biztos vagyok és hirtelen eszembe jut. Ha egyéb kérdésed van ír. Ami alapkövetelmény, az az emelt biológia és emelt kémia/fizika érettségi, ez választható. Mindkettőből van alapozó óra, így nagy hátrányod nem lesz. A két emelt érettségiért megkapod a maximum 100plusz pontot, így a nyelvvizsgáért és egyéb dolgokért nem kaphatsz pontot. Viszont előny ha már van nyelvvizsgád. Jelenleg tudomásom szerint a diploma előfeltétele a B2-es angol nyelvvizsga, de a PTE oldalán már angol C1 van feltüntetve.


Szóval a felvételi pontok:

- 11.ev vegi és a 12.év végi jegyeidet számítják bele. (Magyar, matek, töri, idgen nyelv, biosz/kémia/fizika/földrajz. Erre ha mindenből végig ötös vagy, kapsz 100pontot

- a középszintű kötelező érettségi tárgyak + emelt tárgyakból tett érettségi százalékaiból egy átlagot számolnak. Ha mindenből 100%-ot teljesítesz ,amit én lehetetlennek mondanék , mert azért 1-2 pontot a legokosabbak is elvesztenek, de az egyszerűség kedvéért legyen hogy mind a 6tárgyból 100%-ot teljesítesz.

- az emelt érettségi százalékokat külön is beleszámolják. Ha a biológia 100% ,az 100pont, ha a kémiád is 100%, akkor az még 100pont. Így erre 200pontot kaphatsz maximum.

- maximum 100pontot kaphat egy diák. Egy emelt érettségiért 50 pont jár. 2emeltért 100, igy kitelíti a maximumot, emiatt nem kaphatsz például nyelvvizsgáért már pontot.

Tehát 500 a maximàlis pont. Az SE -re az idei ponthatár 436pont volt. Ez minden évben változik. Tavaly 441pont volt. A ponthatár attól függ, hogy országos szinten hogyan sikerülnek az emelt érettségik a diákoknak.


18/l

2017. szept. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!