Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt olyan, aki Skóciában...

Van itt olyan, aki Skóciában tanul? Tudnátok néhány tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire reális olyan terveket szövögetni mint pl. a továbbtanulás Skóciában. Esetleg érdemesebb itthon elvégezni egy alapképzést és azt követően jelentkezni egy külföldi mesterképzésre?


Már végeztem a gimnáziumban, ugyanakkor nem tanultam tovább. Jövőre szeretnék jelentkezni egyetemre, egy nyelvszakra (leginkább a nyelvészet, fordítás és tolmácsolás érdekel), ugyanakkor egy ismerősöm rákérdezett, hogy gondolkoztam-e azon, hogy külföldön folytatom a tanulmányaimat. Engem egyébként ez mindig foglalkoztatott, szívesen élnék és dolgoznék külföldön, azonban magyar diplomával ez nem olyan egyszerű, a külföldön való tanulás pedig mindig egy olyan irreális dolognak tűnt számomra, legalábbis Magyarországon ezt a többség így kezeli...

Mélyebben még nem néztem utána a dolgoknak mert előtte szeretnék hallani néhány véleményt, hogy egyáltalán érdemes-e ilyesmiben gondolkozni, de azt tudom, hogy szükséges az IELTS/TOEFL nyelvvizsga, ha jól tudom, akkor motivációs levelet, ajánló levelet is várnak, illetve felvételi elbeszélgetés is van. Nem tudom, hogy nekem egyáltalán lenne-e bármi esélyem, hiszen nincsen semmilyen kiemelkedő eredményem vagy ilyesmi... Kitűnőre érettségiztem, angolból idén teszek emelt szintű érettségit illetve esetleg németből is (ezt még nem döntöttem el), hogy az itthoni felvételim rendben legyen. Valamint idén külföldön fogok önkénteskedni pár hónapot (az ország még nem tisztázott). IELTS/TOEFL nyelvvizsgám egyelőre nincsen, de ha arról van szó, akkor értelemszerűen azt is megcsinálnám, hiszen alap követelmény. Ugyanakkor nincsen semmilyen kiemelkedő versenyeredményem (sem tanulmányi, sem sport), nem vagyok "szuperokos" vagy zseni. Így egyáltalán szóba jöhet vagy felejtsem el?


2017. szept. 12. 16:12
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!