Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » University of Edinburgh? Mik...

University of Edinburgh? Mik a pontos követelmények? Tényleg lehetetlen bejutni? Megéri odajárni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam az oldalukon hogy 3 emelt szintű érettségi vizsgát kérnek 80% felett. Annyira remélem, hogy csak valamit félreértettem... És amúgy tényleg minden képzés ingyenes? Ha medicine szakra akarok menni akkor is?

Tavaly voltam kint Edinburgh-ban és elvarázsolt és képes vagyok mindent megtenni, de azt hiszem a 3 emelt meghaladja a képességeimet főleg ilyen százalékos arányban...

Van esetleg valaki akinek ezzel kapcsolatban van tapasztalata?



2017. szept. 17. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Erős iskola tehát nem csodálom hogy kell egyébként a legtöbb helyen kell az emelt. A legjobb az ha felhívod őket vagy emailezel nekik, az én tapasztalatom alapján segítőkészek az otteni egyetemek. Van chat to us opció is az oldalukon. Meg kell mondani hogy Magyarországrol jönnél és hogy mit szeretnénk tőled látni. Annak is nézz utána hogy mikorra kell jelentkezni sokszor medicinere októberi határidőt adnak de a többi kurzusra is januar
2017. szept. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
több ismerősöm is tanult ott ösztöndíjjal, nem lehetetlen. Proaktívnak kell lenni, és jó eredményeket felmutatni.
2017. szept. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az angol oktatásban a középiskolások 3 tantárgyat tanulnak az utolsó két évben. A természettudományos képzésről tudok nyuilatkozni. Tehát ott egy 30 tanórás hétből 10 óra jut a kémiára. Ezzel szemben Magyarországon heti egy kémia óra van, ami utolsó évre eltűnik. Viszont az angol egyetemen nem kezdik el majdhogynem előlről tanulni a kémiát és a biológiát, hanem az emelt szintről indulnak. Így indulhat pl. genetika, mikrobiológia ALAPSZAK, hiszen van egy alap tudás. Ezzel szemben Magyarországon ez csak mesterképzésben elérhető.

Egyébként ha nagyon eltökélt vagy, akkor 2 opciót tudok ajánlani. Első, hogy maximálisan ráfókuszálsz arra a három tantárgyra és a többi tantárgyaidra max az órán figyelj oda, de ne vesztegesd az idődet vele. Vagy második opció, hogy egyetem helyett egy college-ba jelentkezel és megcsinálod az A levelt, amivel felvesznek az egyetemre.

Ha kevésbé mersz kockáztatni, akkor végezz el egy alapképzést Magyarországon és jelentkezz kint mesterre.

Viszont a medicine szak kicsit bonyolult lehet, elvégre az az orvosi képzés.

Egyébként nem tudom, hogy hol látrad, de nem ingyenes a képzés. 9ezer font környékén vannak a brit és eu-s diákok tandíjja. Viszont felvehetsz diákhitelt.

2018. jan. 4. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!