Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön szeretnék tanulni,...

Wolfa kérdése:

Külföldön szeretnék tanulni, kinanszírozással lenne gond. Vélemények?

Figyelt kérdés

Egy cserediák programra szeretnék jelentkezni, kb most lenne a legjobb alkalom szerintem kimenni.


Lehet hogy tudjátok, de ha nem, elég borsos tud lenni az ára. Országtól függűen ~1,5-4millió ft között mozog.

És az ár nem sokkal olcsóbb ha csak egy év felére(szemeszterre) vagy trimeszterre mész.

Ahová én mennék az 3 milliós és egy teljes éves.(mert ugye tudod ki fog fizetni 2milliót 3hónapra..)


Na ezzel az a baj, hogy egybe nem tudjuk kifizetni.

Én még hitelt nem vehetek fel(meg nem is tudnám fizetni) és anyukám nagyon nem akar.


Szóval az egyetlen megoldás az hogyha kapok ösztöndíjat igaz?

Reméltem, hogy van esetleg más mód is de semmi sem jut az eszembe.

Arra lennék kíváncsi, hogy ha valakinek volt-e ezzel tapasztalata akkor mennyire esélyes hogy kaphatunk?


Bátyám már 18+ és mióta anyukámnak jó cégnél van munkája(mondjuk szar fizetéssel), így ami a régi sztori, hogy szar állású 2 gyerekes anyuka aki egyedül nevel minket már nem jön be.

De mondhatjuk, hogy jó tanuló vagyok.


Pontosan nem tudom, hogy mit néznek, mi a ami nagyon számít. Ezt remélem ti tudjátok megírni és a véleményiteket a helyzetről.


Előre is köszönöm!



2017. szept. 28. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Ilyen életkörülményekkel nem fogsz kapni ösztöndíjat, esetleg ha roma (vagy másmilyen kisebbségi) vagy.
2017. szept. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves előző kommentelő,


Tényleg ennyire reménytelen? Hát amit én el tudok intézni az a jó jegyek plusz talán egy ajánlás az iskolától.

Láttam az űrlapot, és felmérik mennyit keres a szülő, mekkora a csalad, a ház stb.

És hát mi elég szarul állunk.


De amint említettem nem tudom pontosan hogy működik ez, még várok további válaszokra.

Köszönöm a válaszod!


Üdv.

2017. szept. 28. 23:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Én yfu-s vagyok, itt nálunk nincs olyan sok mód ösztöndíjat kapni szerintem, de az afs-nél sokan szoktak kapni. Nézz utána a honlapukon, ott minden le van írva.
2017. szept. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha te is fogadsz valakit, önkénteskedsz kaphatsz talán egy kevés támogatást, de nem sokat az AFS-nél. (mi egyedülálló anyával, 3 gyerekkel, 62m2-es lakással nem kaptunk-kitünő bizonyítvánnyal se, talán azért, mert mi nem tudtunk ilyen paraméterekkel fogadó csalás lenni.)
2017. szept. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Ebben az ösztöndíj témába tényleg nagyon változó véleményeket kapok, vagy azt mondják hogy sokan kapnak vagy azt hogy szinte esélytelen megszerezni...

Na majd meglátjuk mi történik, úgy tűnik ez csak decemberben fog kiderülni, hogy kapok-e.

2017. szept. 30. 18:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Na, mi történt?

2018. jan. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!