Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Dan egyetemre szeretnek...

Dan egyetemre szeretnek jelentkezni, a kovetelmenynel azt irja, hogy "B level" kell ez pontosan mit jelent?

Figyelt kérdés

High school / secondary education (or higher)


English at “B” level (minimum 210 hours of instruction)

Mathematics at “B” level (minimum 250 hours of instruction)

History, social subjects or contemporary history equivalent to the Danish B level (minimum 150 hours of instruction).


erettsegin 4 es osztalyzatot jelent?


illetve szerintetek milyen eredmennyel lehet bekerulni? tudom, hogy ott nem igy szamoljak a pontokat, de pl egy magyar 400 pontos felveteli eleg lenne szerintetek? meg ugye hozza a 6.5 ielts nyelvvizsga


2017. okt. 2. 16:44
 1/5 anonim válasza:

En is dan egyetemre szeretnek menni, viszont en ugy tudom, hogy az erettsegi pontjai nem szamitanak, csak annyi a lenyeg, hogy meglegyen. A jegyeidet fogjak nezni, illetve hogy meglegyenek a megadott oraszamok, meg a legtobb egyetemen a motivacios level is fontos, meg ugye a nyelvvizsga.

A,B és C level van, ezek kozul az A a legmagasabb, de azt nem tudom sajnos, hogy ez pontosan mit takar.

Viszont most lesz jovoheten SCEDA eloadas, ott minden kerdesedre valaszolnak a dan tovabbtanulassal kapcsolatban, en is megyek, szerintem mindenkepp megeri elmenni :)

Egyebkent te melyik egyetemre szeretnel jelentkezni?

2017. okt. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

en AP degree- re szeretnek menni Aarhus-ba a BAAA-ra. (es utan ott megszerezni a diplomat).Viszont a kozepsulis jegyeim eleg gyengek, mivel akkor meg a sportot helyeztem eloterbe. Miota a BGE-n tanulok Foszk- on azota lettem jo tanulo, lett nyelvvizsgam es mar csak egy fel evem van hatra. Gondoltam, hogy ujraerettsegizem, de ha nem szamit akkor nem hiszem, hogy felvesznek :/

BGE-n pedig elvegzem az alapkepzest 1,5 ev alatt, de inkabb kimennek Daniaba..

2017. okt. 4. 06:24
 3/5 A kérdező kommentje:
pontszamaim meglennenek, pl ielts 6.5 (sot oda 6.0 is eleg), de a kozepsulit nagyon elrontottam :(
2017. okt. 4. 06:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Én Dániában tanulok, már második éve, szóval akkori dolgokat tudok.


El kellett küldeni a bizim, hogy bizonyítsam, megvolt X óra az adott tantárgyból (ezzel nem szabad, hogy probléma legyen, elég szokott lenni). Saját rendszer, az órák számát nézd. :D Nekem azt hiszem nem volt ilyen kritérium, de elkérték a bizim.


Nem sokat nyom a latba az érettségi, nekem még meg se volt amikor már fel voltam véve. Csak legyen meg. Persze minél jobb jegyeid vannak annál szimpibb vagy, főleg ha sokan jelentkeznek.

A nyelvvizsga alap, B2 szintű azt hiszem- vagy a szint igazolására az iskola által elfogadott teszt.


Remélem eléritek az álmaitokat, nekem annyira nem jött be, de ez az én hibám. :D


Írhattok privátban ha valami kérdés van, bár elég ritkán nézek fel ide. :)

2017. okt. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A "B" level középszintet jelent, az "A" level pedig az emelt szint.

2017. okt. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!