Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ti elmennétek külföldre,...

Ti elmennétek külföldre, fizetős orvosira, ha nem vesznek fel Magyarországon?

Figyelt kérdés

#egyetem #orvosi #külföld fizetős
2017. okt. 4. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Nem, inkább újrafelvételiznék. Ha egyáltalán nem vennének fel, akkor nyilvánvaló, hogy az egyetemet sem bírnám. Ha valaki külföldön akar elhelyezkedni, esetleg az ottani képzés jobban tetszik neki (bár a magyar is elég színvonalas), akkor azt mondom, hogy az ő belátása, de kifejezetten azért, mert 420 pontot többedjére is képtelen vagy összeszedni Magyarországra, iszonyatos pazarlásnak gondolom.
2017. okt. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Nem.


Tekintve, hogy

- ha otthonra nem tudtál bekerülni, külföld mégúgy esélytelen

- miből tervezed fizetni a lakhatást, kaját, meg a sulit, ami többmillió is lehet félévente ;)

2017. okt. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én sem mennék. Engem anno 2x nem vettek fel. Harmadik sikerült. Harmadéves vagyok. Nem értek egyet azzal, hogy ha nem tudod összehozni akkor a felvételi pontszámot akkor szar vagy. Nálunk a fél csoportot nem elsőre vették fel. Mégis hozzuk a szintet amit elvárnak.
2017. okt. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, én is orvosira járok, én is kihagytam egy évet. Az "egyáltalán nem" alatt azt értettem, hogy sokadik próbálkozásra sem, mivel másodjára, harmadjára bekerülni még valóban nem jelent semmit, ahogyan a harmadik válaszoló is leírta, de ez szerintem egy bekalkulálható dolog az életben, vagyis, ha ennyiszer nem sikerül, ismételd meg, de ez azt jelenti, hogy elvileg képes vagy bekerülni. Ha sorozatosan rosszul, tényleg nagyon teljesítesz a felvételin, és nem lelki okai vannak, elképzelhető, hogy nem ez a te szakod. Ettől még nem vagy szar. Pl én is kibuknék villamosmérnökiről valószínűleg, de ettől nem vagyok szar, csak éppen nem a villamosmérnökösködésben fogok kiteljesedni. Elmenni külföldre és kiperkálni egy vagyont azért, mert képtelen vagy teljesíteni a magyar feltételeket, szerintem még mindig nem jó ötlet, főleg, mert a magyar felvételi nem a világ legrázósabb dolga. Persze lehet, hogy bekerülsz és szárnyalni fogsz (szinte egyáltalán nem látok párhuzamot a hozott alapok és a kapott jegyek között, szóval itt tényleg tiszta lappal indulsz), de ha tényleg olyan lenne a helyzetem, hogy a magyar oktatásba (ami ebben az esetben a legideálisabb lenne) belátható időn belül semmi esélyem nem lenne bekerülni, akkor valószínűleg másik szakot választanék. Egyrészt, mert az embereknek tudok más szakmákon keresztül is segíteni, ahogyan természettudományt is tanulhatok máshol is. Másrészt, mert külföldre pénzt fizetni és idegen nyelven elvégezni egy ilyen képzést csak elég speciális helyzetekben nem okozna gondot. Harmadrészt, mert az egy dolog, hogy a felvételi pontszámod még az egyetemi eredményeiddel sem feltétlenül korrelál, de fontos szempont egy orvosnál, hogy a betegeidet amúgy sem az fogja érdekelni, hogy te mennyire akartál orvos lenni, hanem segítened kell rajtuk. Az emelt érettségik nagyban olyan kompetenciákat mérnek, amelyek egy orvos számára is fontosak. Nem kell analitikai kémikusnak lenned, se mindent kilencvenkilenc százalékos tökéletesre megírnod, de na, mégiscsak sokkal bonyolultabb dolgokat fogsz tanulni meg emberek életébe beavatkozni, szóval, ha nem valami komoly pszichés blokk miatt nem sikerül (általában szerintem amiatt nem sikerül), akkor egy idő után szerintem tényleg nincs értelme erőltetni, sem ennyi pénzt elkölteni.



De Kérdező, ha ez egy konkrét helyzet miatt teszed fel ezt a kérdést, jelzem, hogy szinte mindenkinek sikerül első-másod-harmadjára-belátható időn belül, aki komolyan rászánja magát, és csak nagyon ritka eset az, hogy valaki egyáltalán nem tudja összeszedni a pontokat valódi készülés ellenére. Inkább arra akartam célozni, hogy jelentkezz újra. Nem ciki, nem ördöngösség és lényegesen olcsóbb.

2017. okt. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!