Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hova éri meg kimenni tanulni,...

Hova éri meg kimenni tanulni, illetve dolgozni?

Figyelt kérdés

Orvos szeretnék nagykoromban lenni, minden álmom, hogy orvos legyek. Csak nem itt... jó tudom-tudom, hogy nagyon magasszínvonalú a magyar orvosoktatás (pl. Semmelweis, SZTE) de a munka már nem.. alig kapnak valamit az orvosok. És az lenne a kérdésem, hogy ha orvos szeretnék lenni, melyik országban legyek orvos (mármint hol a legjobb a helyzetük, nem csak anyagi értelemben), illetve ez miatt külfoldön kell egyetemet elvégeznem, vagy jó itthon is? Nagyon szépen köszönom előre is a válaszokat!

Ui.: amúgy most megyek gimibe, szóval van még időm, viszont ha külföldön kell egyetemet elvégeznem akkor kéttannyelvű tagozatra megyek, ha elég itthon is, akkor lehet hogy a könyebb emelt angolra mennék.



2017. okt. 8. 14:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Itthon is elvégezheted, de utána azt külföldön is el kell majd ismertetni. Anyagilag jobban megéri, ha itthon végzed el államin, viszont ha alapból külföldre akarsz menni lehet jobban megéri ott elvégezned ahol dolgozni akarsz. Ennek a hátránya, hogy nagyon sokba kerül máshol élni, lehet tandíjat kell fizetned másik országban plusz más nyelven kell tanulnod egy alapból nehéz szakot.


Megélhetés kapcsán én a skandináv országokat javasolnám, közülük is főleg Dániát vagy Norvégiát. Elég drága országok, viszont jól megfizetik az orvosokat. Ha rossz az anyagi helyzetetek szerintem itt nem tudsz egyetemet végezni, mert 3-4-szer drágább itt élni, mint Budapesten. (Meg nem mellesleg nem is biztos, hogy itt indul angolul orvosi képzés).


Ha végül Magyarországon végzel orvosit akkor inkább olyan helyre menj ahol van biosz tagozat, mert sokkal jobb alapokat ad az egyetemhez és tudsz mellette is angolul tanulni, felveheted fakultációként is később.

2017. okt. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Német nyelvterületen való továbbmenéshez Ausztriában szerzett tapasztalatom: többre értékelik a német nyelv érettségi tantárgyat bármilyen ÖSD vagy magyar Rigó utcai nyelvvizsgánál.

Az is elég ha itthon végzed el az egyetemet és utána itthoni működési jogosultsági papírt kérsz. Az gyakran többet ér, mint egy tanulmányi papír - és a fogadó ország akkori törvényei bármit előírhatnak majd. Erre majd akkor készülj fel.

2017. okt. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!