Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az Erasmus programnak mi a...

Az Erasmus programnak mi a lényege?

Figyelt kérdés
Olyat hallottam, hogy a benne résztvevő lányok 90%-a pasizni megy ki.:)) Mondnátok valami konkrét tapasztalatot erről a programról? Mik a legfőbb előnyei?

2017. nov. 17. 23:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Jó bulik vannak azt tudom...:) Na meg lehet világot látni, stb. Ezek jó dolgok, de ezeken kívül mik még az előnyei?
2017. nov. 18. 00:04
 2/10 A jó édes ***** válasza:
100%

Pro:

+Beírhatod az önéletrajzodba

+Adnak pénzt

+Külföldiül beszélsz, élesben gyakorlod a nyelvet

+Esetleg ismerősöket is találsz

+Párhuzamosan kint is vállalhatsz munkát vagy kereshetsz későbbi munkalehetőségeket

+Vidéki egyetemeken viszonylag kevés hallgatótársaddal kell konkurálnod, majdnem mindenki mehet, aki pályázik


Kontra:

-Nagyon ritka esetben lehet csak elfogadtatni a kint szerzett krediteket

-Növeli a csúszásveszélyt, kifejezetten műszaki, jogi vagy orvosi szakokon

-Ha önköltséges vagy, Erasmus félév alatt is van tandíjad

-Szakmailag kevesebbet fogsz fejlődni az adott félévben

-A legnagyobb egyetemeken nehéz bejutni rá


Szerintem érdemes pályázni, kiváltképp ha érdekel hosszútávon a külföldi élet, nemzetközi karrier, de egyébként kicsit túlhypeolt program. Inni, bulizni meg dugni itthon is lehet - ráadásul olcsóbban.

2017. nov. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Röviden: tapasztalat szerzés, nyelv tudás, más fajta kultúra megismerése.


A 15 lányból, akit ismertem és Erasmuson volt, abból 1 volt, aki előre úgy ment ki, hogy pasizni fog külföldön. A többinek nem ez volt az első. De mindenki első sorban külföldi tanulmányok, a tudás szerzés miatt és kulturálódás miatt és nyelvtudás mélyítése miatt mentek ki.


Ha már dolgozni fogsz napi 8< óraszámban, akkor nem lesz ekkora lehetőséged külföldre menni. Fiatalon meg még nincs sok pénzed erre. Ezért az Erazmus nagy lehetőség.


Hogy vulgáris legyek: külföldi péniszt/vaginát meg lehet kapni boltban is, ha csak azért mennél ki. Ugyanakkor a szexualitás egy fiziológiai szükséglet. És nem mindenki bírja ki fél évig enélkül és nem elég neki a maszturbálás. Ezért egyáltalán nincs gond a külföldi közösülésekkel Erasmuson. De azt túlzásnak gondolom, hogy ezért mennek ki emberek.

2017. nov. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 Én úgy hallottam, hogy sok lány e program keretében éli ki az úgymond külföldi pasik iránti rajongását... Ismerek olyan lányt, aki jó pár spanyol, német, stb férfit elfogyasztott az ottléte alatt.. De nincs is ezzel gond, egészségükre.., csak olyan túl hypeolt dolognak tartom ezt. Kicsit nekem olyan mint a fesztiválozás csak pepitában.
2017. nov. 18. 01:30
 5/10 anonim ***** válasza:
7%
Ez az erasmus egy tök kamu dolog. Munkát nem kapsz, tanulni szinte alig tanulsz. Csak a bulizásból meg ismerkedésből áll az egész érdemileg.
2017. nov. 18. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

#4: Hozzá teszem, hogy nekem csak Mérnöki karon vannak tapasztalataim. De logikus, amit mondasz. Ha külföldi nemi szervre vágyik valaki, külföldön könnyebb beszerezni.

Valóban van benne egy hype, de talán nem is ez a lényeg. Nekem ez új infó volt, hogy ez lenne a cél.

2017. nov. 18. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Eraszmusz program nem csak egyetemistáknak van ,van középiskolásoknak is akik szakmát tanulnak ott max 1 hónap lehet és dolgozni menek szakmai gyakorlatra.
2017. nov. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Fő előnyök a nyelvtanulás és -gyakorlás, új ismeretségek, világot látsz, tanulhatsz 1-2 olyan speciálisabb dolgot, amire otthon nem biztos hogy van lehetőséged.

Azonban, főleg azoknak, akik csak fél évre jönnek ki, inkább csak a buliról szól az egész, szakmai fejlődést nem nagyon kell várni, érdemesebb egy évre kimenni valahova.

2017. nov. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég rossz látni ezeket a válaszokat. Én pl. nem iszom egyáltalán, szűz vagyok (nem kinn tervezem elveszíteni), és mégis megyek Erasmusra. A cél a szakmai fejlődés, és egy számomra mindig vonzó ország sokak által dicsért oktatási rendszerének megismerése. A buli abszolút nem vonz (erősen introverált vagyok), ugyanakkor vonz az, hogy megismerjek embereket a világ minden tájáról. Illetve az arra a félévre felvett otthoni és a kinti tárgyakat is teljesíteni kell majd, szóval időm se nagyon lenne bulizni. Azzal egyetértek, hogy kissé túl van hype-olva, de azért alábecsülni sem kellene.
2017. nov. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mi csak félévre jöhetünk ki, amit kivételes esetben meg lehet hosszabbítani egy évre, szóval nem igazán állja meg a helyét az előttem szóló válaszoló véleménye. Mellesleg, ha csak fél évet vagy kinn, az bőven elég, és jobban össze is hangolható a tanulmányaiddal. Míg ha egy évet vagy kinn, annak kevésbé van értelme (szerintem), mert az már tényleg túl nagy kiesés az itthoni ritmusból.
2017. nov. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!