Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Végzős vagyok és orvosira...

Végzős vagyok és orvosira szeretnék menni Ausztriába, viszont nem tudom pontosan, hogy hogyan zajlik az ottani felvételi, hogyn lehet jelentkezni az ottani egyetemekre?

Figyelt kérdés
2017. nov. 29. 13:47
 1/4 anonim válasza:
43%
És miért nem nézel utána?
2017. nov. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Egyeznek igaza van. Aki más országba készül egyetemre nem lehet ilyen önállótlan. Rákeresel az ottani egyetemekre - - >egyesével rájuk kattintasz-->megkeresed a szakot ami érdekel - - -> megnézed a követelményeket.
2017. nov. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Felvételi van, ami egy egész napos írásbeliből áll. A felvételi neve MedAt, így megtalálod a neten.

2. 4 állami orvosi egyetem van Ausztriában. Grazban, Bécsben, Innsbruckban és Linzben (de itt az első pár év Grazban van és utána mennek át Linzbe a hallgatók.)

3. Csak egyet lehet választani a 4 közül!! Szóval nincs olyan hogy bejelölöd mind a 4-et és ha az első nem jön össze akkor majd a második. Egy helyre jelentkezhetsz és vagy felveSznek oda vagy nem.

4. A MedAt több részből áll: alapvető biológiai, matematikai, kémiai, fizikai tudás felmérése; memória; szövegértés; és logikai feladatok.

5. Online tudsz a tesztre jelentkezni, ott kell megadni azt is, hogy melyik egyetemre jelentkezel illetve hogy melyik kvótába tartozol. -> van külön kvóta az osztrákoknak, külön az EU állampolgároknak, és külön az EU-n kívülieknek. Az osztrákok kapják a helyek 80%-át, az EU-sok a 15%-at, az EU-N kívüliek pedig az 5%-át.

6. Érdemes már pár hónappal a felvételi előtt elkezdeni készülni! Sok sok gyakorlás kell főleg a logikai feladatokhoz, a többi az elmélet, azt csak be kell magolni.


Nekem megmaradtak felkészítő könyveim, amiket Grazbol küldött egy lány akinek sikerült a felvételi, ha érdekelnek akkor írj, úgyis el akarom már adni őket :D

2017. nov. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. dec. 3. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!