Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Honnan tudhatom, hogy az...

Honnan tudhatom, hogy az angliai egyetem ahova jelentkezni szeretnék, jó és elismert?

Figyelt kérdés

Honnan tudhatom, hogy mennyire számít jónak az országban? Mennyire lehet elismert?

Egyébként már erre az egyetemre járok, csak most más szakot tanulok, és jövőre szeretnék szintén ide kelentkezni egyetemi diplomára. (Nem szeretem a változást, ez meg helyben van.)

A tanárom kicsit húzta a száját mikor mondtam neki, hogy itt szeretnék továbbtanulni.


Szóval honnan tudhatom, hogy nemzetközileg, vagy országos szinten mennyire lehet ez az egyetem elfogatható, elismert?

Nem szeretnék olyan helyre járni, hogy az emberek úgy nézzenek rám mint amikor valaki magyarba sajna csak a kisegítőkbe kényszerül, vagy olyan középsuliba, ahova mindenkit felvesznek.


Egyébként az egyetem/főiskola neve Bradford College, viszont a szaknak a diplomája amire jelentkezni szeretnék, annak a kibocsájtója a University of Bolton.


Gondolom nem hallottatok még róla, de hátha találtok valamit a neten amit én még nem...



2017. dec. 7. 00:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Más ország egyetemein nem is gondolkoztam, mivel Angliában élek. Még az általánost sem tudtam ott befejezni, ha jól emlékszem akkor 7. vagy 8. osztályos voltam amikor elköltöztünk. Szóval szerintem nekem egy magyar egyetem túlságosan is "mélyvíz" lenne.


Eddig ez a tervem:

A mostani college-mbe elkezdem a BSc (hons)-ra, majd az első év után elvileg megkapom a HNC-t, és azzal jelentkezem majd jobb egyetemre. Ami közel van hozzám, az a University of Leeds, ami ha jól tudom a 16. helyen áll ranglistán.

Hátha oda majd felvesznek, mert addigra meg lesz a Sub Diploma- Distinction, Diploma Distinction, illetve akkor a HNC, ami gyakorlatilag az első éve egy degree course-nak. (Meg még a HNC alatt megcsinálom az angol GCSE-m, mert nem olyanra sikerült még anno.)


De egyébként is, informatikában nem nagyon számít ha valakinek van diplomája. Úgyis a tudásra mennek, a papír legfeljebb csak egy ugródeszka, de ettől függetlenül megszerzem.

2017. dec. 20. 08:18
 12/13 A kérdező kommentje:
Ja és azért nem akarok most rögtön jelentkezni arra az erősebb top 16. egyetemre, mert akkor úgy mint neked, nekem is tovább tartana a képzés. Kéne majd csinálnom ilyen +1 év foundation year-t, meg még kitudja mit. Én viszont minél előbb szeretném megszerezni azt a végzettséget, mert már szeretnék dolgozni/elköltözni akár másik országba.
2017. dec. 20. 08:21
 13/13 anonim ***** válasza:
56%

Én is 7. után jöttem ki. Átvettem a bizonyítványom az évzárón és másnap már a repülőn ültem :D

Szerencsére otthon angol tagozatos voltam és mindenhol remek tanárok oktattak ezért a GCSE jegyeim jól sikerültek. Csak spanyolból és franciából kaptam C-t, de angliában kezdtem őket tanulni ezért jó eredménynek tartom azokat is 3 év alatt.

A Leeds kifejezetten jól hangzik, ott már érdemes tanulni. Szerencséd van, mert informatikát szinte minden egyetemen oktatnak, ezért sok közül választhatsz. Nekem ebből a szempontból szívás, mert robotikában csak a Cambridge és Southampton maradt versenyben, Skócia túl messze van, ha hazai pályán akarok maradni.

A magyarországi tanulás meg ne riasszon meg, simán vinnéd az akadályokat. A beadandó dolgozatokat átnézetheted csoporttárssal, a szakdolgozathoz pedig felkérhetsz magyartanárt, hogy fogalmazza át/javítsa ha kell.

A külföldi egyetemeken van angol nyelvű képzés és a legtöbbön ingyenes az oktatás. Egyedül Japánban nem találtam tuti infót róla, de beszélek japánul, már csak írásban kell összekapnom magam és az se lesz lehetetlen küldetés.

2017. dec. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!