Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szeretnék Magyarországon...

Szeretnék Magyarországon tovább tanulni, de erdélyi magyar vagyok, román szakon tanult. Hogz olhatnám meg? Vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szóval, én román szakon tanultam mivel olyan vidéken tanultam ahol nem volt egyáltalan magyar szak, igy középsuliba is románul kell tanuljak tovább. Még van 1,5 évem, szóval, szerencsémre, még van időm felkészülni magyar egyetemre járni. De sajnos én nem tudom, hogy hogy tudnám megoldani minnél könnyebben azt, hogy amit tanultam roánul az legyen meg bennem, kb, magyarul is. Esetleg ott kint segitenének ebben? Pszihologiat szeretnék tanulni. És azért szeretnék Magyarban tanulni, mert ott lakik a testvérem és ő tudna segiteni a lakással, munkahelyejjel, stb.

Elöször nem is tudtam hogy kérdezzem vagy mit irjak vagy mit tudom is én.

Elnézést kérek a helyesirásomért...

Köszönöm!

U.I. Semmi xenofóbia, kérlek



2018. jan. 4. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy látom, megy a magyar is, szóval nem kell aggódnod ilyenek miatt.

Különben is, a magyar egyetemen majd magyar nyelven fogsz tanulni, így a szakszókincset már magyarul fogod elsajátítani.

Kíváncsi vagyok, honnan származhatsz, ha egyáltalán nem volt a környékeden magyar szak. Dél-Erdély? Beszterce? Ha gondolod, írd meg privátban.

2018. jan. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj, hogy eddig románul tanultál.

Viszont, és tényleg nem bántásból, dícséretes, hogy ennyi szépen beszélsz magyarul, de a helyesírásod nulla. Nyilván, mert nem tanultad iskolában. Ezért mindenképpen javaslom a magyar nyelvtani órákat magán úton, muszáj. Főleg egy humán szakon, mint a pszichológia!! (pedig ez nem is magyar szó).

Otthon keres valakit, aki magyar nyelvet, vagy legalábbis a fontosabb nyelvtantegtanítja, hogy valamilyen szinten menjen az, hogy egyetemen boldogulhass!

A többit nem kell átfordítani, semmit nem fogsz belőle tanulni, azt egyetemen tanulod meg.

2018. jan. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

*nyelvtant megtanítja

Összecsúszott.

2018. jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményt, #2!:)
2018. jan. 16. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!