Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magyarországról érdemes...

Magyarországról érdemes Erdélybe menni egyetemre? (Sapientia, Babes-Bolyai) Részletek lent!

Figyelt kérdés

Magyarországon élek, nagyszüleim Erdélyben, kettős állampolgár vagyok.


Érdekelne, hogy úgy érné meg jobban, ha az érettségi után magyar lakcímmel, irattal stb. jelentkeznék az egyik egyetem magyar nyelvű oktatására (főként pénzügy és bank érdekel), vagy átíratnánk magamat nagyszüleim lakcímére mint állandó lakhely és amit még szükséges.Ha az oktatás magyar nyelven történik, attól az alapszak elvégzése végén a vizsga és a szakdolgozat román nyelvű lesz?Hogyan számítják ott a pontokat és mennyi a ponthatár? sok weboldalt felkerestem de semmi.


Románul legalább valamilyen minimális szinten megszeretnék tanulni, hogy az is kicsit könnyítsen a dolgomon.

Szóval minden érdekel ezzel kapcsolatban! Gyakran megnézem az egyetemek honlapját, de sokra nem jutok.



2015. okt. 26. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Miért mennél oda? Magyarországon nincs elég egyetem?

Szerintem szopó lenne.

Iratokat amúgy biztos le kellene fordítatni, pl. érettségi papirt.

2015. okt. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Szia,


Ha kitöltöd a jelentkezési felületet, oda kell legyen írva a tájékoztatóba, hogy a képzés nyelve magyar, román, angol stb. Ha magyar, akkor szakdolgozat, államvizsga is magyar nyelven lesz. Kérdés, hogy egyetem után melyik országban szeretnél elhelyezkedni, mert ha Romániában, akkor akár érdemes lenne a román képzést is bevállalnod. Ha ezt még nem tudod pontosan, akkor inkább olvass a különböző egyetemek szakjairól véleményeket, rangsorokat, pl mennyire jó a képzés, stb. És szerintem ez alapján dönts. :)

2015. okt. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

A romániai magyar nyelvű egyetemek nem a szakmai színvonalukról híresek, inkább csak örülünk nekik, hogy egyáltalán léteznek. A Babes-Bólyai Egyetemen viszont magyar nyelvű képzés is van.


Magyarországon van néhány jó egyetem: ELTE, SZIE, SE, BME, DE, SZTE

Romániában román képzési nyelven általában jobbak az egyetemek. Legjobb romániai egyetemek:

Bukaresti Egyetem,

bukaresti Gazdasági Egyetem,

kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem (BBTE),

jászvásári Alexandru Ioan Cuza Egyetem,

Temesvári Műszaki Egyetem

2015. okt. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Miert akarsz itt (Erdelyben) tanulni? Mit ertesz az alatt, hogy "erdemes"?


Ha pl az a celod, hogy elvegezz egy link egyetemet, ahol at tudsz menni mint kacsa a vizen, akkor a Sapientia szerintem megfelelo (egy vicc az egesz). Ha az a celod, hogy normalis oktatasban reszesulj, akkor Bukarestbe vagy Kolozsvarra kell menj, ahol nem konnyebb, mint Mo-n.

2015. okt. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
70%
Előzőnek. Amígy nem a Sapin jársz, addig ne minősítsd hogy vicc az egész. Igenis nehéz. Próbáld ki és utána alkoss véleményt!
2016. máj. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Tud valaki informálni esetleg?


Milyen érettségi átlag szükséges a Babes-Bólyai Tudományegyetem pszichológia szakára történő sikeres felvételihez?


Az érettségim átlaga sajnos csak 2,6 lett. Bár van egy alapszakos diplomám, tudtommal az nem számít. Maximális pontszámú írásbeli felvételi esetén kb. milyen átlag szükséges?


Köszönöm előre is!

2016. máj. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 pici06 válasza:
81%
Kedves utolsó, a Babeş-Bolyain van felvételi, ami a jegy felét teszi ki, az érettségi átlag a másik felét.Na most, az érettségi átlagod elég kicsi...de attól még lehet esélyed, ez függ attól, hogy hány jelentkező van.Valaki fentebb írta, hogy a Sapin is nehéz az élet, na jó, most a hasamat fogva röhögök.Tanáraim szerint az kosárfonó egyetem.A Babeş-Bolyaira viszont érdemes menni.Felveszi a versenyt bármelyik magyarországi egyetemmel.Romániában az a legjobb egyetem, világaszinten 786. :D
2016. júl. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Ekkora hülyeségeket, hogy az erdélyi magyar felsőoktatás szinvonala gyenge, ritkán hall az ember. Az igaz, hogy sok magyar anyanyelvű diák választja a román nyelven történő oktatást részben mert nincs lehetősége más nyelven tanulni (például állatorvosi egyetem, rendőr, katona mind csak román nyelven van), részben a jobb érvényesülés reményében. Én a Sapientian tanulok informatikát. Nem azért nem mentem máshova, mert nem engedhettem meg magamnak, 9-12-ben nemzetközi versenyre jutottam ki infoból, szóval több informatika egyetemre is felvételt nyertem, hanem mert itt akartam tanulni. Mert igenis, mindenki a saját anyanyelvén tud a legjobban tanulni, mert magyarokkal akartam körbevenni magam, magyar barátokat, magyar tanárokat, magyar szakembereket akartam megismerni. Mert ez az az egyetem, ahol 12 fős csoportokban tanulják a laborokon a tantárgyakat, ahol külön választják a kezdőket és a haladókat. A haladóknak angol nyelven! tartanak verseny felkészitőket, a kezdőkkel elölről kezdik a programozást. Mert az összes tanárnak online fent van az anyaga. És ez is az az egyetem, ahol megengedik, hogy egy évben kétszer az egyetem aulájában bulit szervezzenek, amiután a diákok összetakaritják az épületet. Filmaratonokat szervezhetnek éjjel a tanteremekben, farsangi, kosaras bálokat és sose rongálja meg senki az egyetemet. Természetesen hátrányok is vannak, mint mindennel kapcsolatban, például ez nem az a hely, ahol megtanulsz románul, ha eddig nem tetted. Bár román órák vannak az egyetemen, de a diákok és a tanárok nagy része is magyar. Egyszerűen nem fogod sokat használni a románt. Fiatal egyetem, a középkorú szakemberek, akik mind a Babesen tanultak nem tudják annyira elfogadni még, bár nyári gyakorlatom során ugyanúgy felvettek az Accenture ( elég nagy infós cég a piacon) mint a Babeses diákokat. És a Babes? Ott nem tanultam, nem tudok véleményt mondani. Viszont sok barátom ott van. Nagyjából ugyanazt tanitják, ott vegyesek a csoportok, és picit hidegebb a tanár diák viszony. Viszont több a diák, több a szak, többet érintkezel románokkal, ezáltal jobban megtanulhatsz. Viszont a környezet lényegesen konzervativabb, sokkal több az idősebb tanár ( ami nem feltétlenül jobb vagy rosszabb). A felvételi feladatlapja rettenetesen nehéz, nehezebb mint a Szapin. Viszont nagyjából ugyanazok a diákok tudnak mindkét helyre bejutni, mert mig a Szapin mindenki kicsit nagyobbak ir, ezáltal nagyobb jeggyel kiesnek, addig a Babesen mindenki kisebbet ir, igy a kisebb jeggyel még simán be lehet jutni. Ez amit elmondtam mind inkább csak a reál szakokra érvényes, főleg az infóra. Tudom, hogy a kérdezőnek már nem releváns a kérdés, de remélem aki olvassa, kicsit kitisztázódik magában a dolog. Összegzésképpen, igenis megéri magyar nyelven tanulni. Egy pillanatig nem bántam meg, hogy magyarul tanulok, igen igyekezni kell, hogy a románt megtanuljuk, de ennek nem az az útja szerintem, hogy elutasitod a saját anyanyelveden történő oktatást.
2017. jún. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Babes gyenge. Hozzádvágnak halom múltszázadi anyagot azt nesze tanuld meg. Az elvárasok magasak, de nem a színvonal! Elvárják minél többet tudjál az anyagból, de ennyi. Ha jó eszed van ügyesen megugrod a vizsgákat, de ettől még messze van a jól képzett szaktudás.
2019. júl. 6. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
6/9 ha van egy alap diplomád az itthon bármelyik egyetemen beszámolják és jegytől függően 300-400 pontot érhet a felvételin ;) járj csak utána, én jártam kolozsvárra, a követelmények magasak, a színvonalat hagyjuk, nem ott képzik a jó szakembereket annyi biztos.
2019. júl. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!