Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Alapfokú olasz tudással, ha...

Alapfokú olasz tudással, ha kimegyek fél évre Olaszországba, elég fél év ahhoz, hogy teljesen (C1-2 szinten) megtanuljak olaszul?

Figyelt kérdés
Foleg tapasztalatok erdekelnek, megy a zold kez!:)
2018. febr. 11. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Ha rendszerszerűen tanulsz ez alatt az idő alatt, akkor egy középfokra elég. Ha csak jársz-kelsz, akkor lehet, hogy alig ragad rád valami.
2018. febr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Csak ha ott elmész egy komoly tanfolyamra. De még akkor is necces. Alapfok és felsőfok között azért túl nagy a szakadék. Ráadásul, ahogy az első is írta, ha közben eljársz ide-oda és abban reménykedsz, hogy majd rádragad valami ak isboltban, akkor végképp semmi esélyed.
2018. febr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Fél év nem elég sehogysem a C1-re(C2-ről ne is beszéljünk).

Amennyiben egész nap beszélned kell, van egy tanárod, aki tanít és minden hibát, azonnal javít, akkor egy nagyon erős középszint összejöhet, amitől nincs messze a C1.


Azonban sima kint élés nem elég rá. Főleg, hogy fél év inkább a szóbeli részen fog azonnal meglátszódni.

2018. febr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Èn nyelvszakos vagyok, olasz az egyik, ès voltam fèl èvig külföldön (nem olaszország de olaszokkal laktam ès olaszòrám is volt elèg sok) ès nem mondanám hogy elèri a tudásom a C2-es szintet. A C1-et igen, viszont èn nagyon erôs közèpfokkal-gyenge felsôfokkal mebtem már ki. Alapròl sokkal több idô kell.
2018. febr. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Egyik osztálytársam kiment fél évre Olaszországba, utána ment középfokú nyelvvizsgára. Ha utána keményen folytatod, összejöhet a felsőfok is.
2018. febr. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi!
2018. febr. 11. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!