Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » PTE ÁOK? Erdélyből szeretnék...

PTE ÁOK? Erdélyből szeretnék felvételizni és nem igazán tudom, hogy külföldieknél hogyan működik a pontrendszer. Valaki tapasztalt?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy mi szükséges, mi számít. A 9-12es átlag/ érettségi/ ECDL/ nyelvvizsga...hallottam olyat is, hogy a román érettségi is nyelvvizsgának felel meg. Hányad fokúnak? Szóval minden érdekelne:) előre is köszönöm a válaszokat

2018. febr. 17. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvasd el!

[link]

2018. febr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezeket olvastam már, de ismételni sosem árt:) inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy hogyan is történik minden
2018. febr. 17. 17:03
 3/3 anonim válasza:

Szia :) én is erdélyi vagyok és szeptember óta Pécsen élek. Nekem sajnos románból nem sikerült az érettségim, ugyhogy én itt szeretnék leérettségizni, de elég sokmindennek utána jártam itt, tehát egy picit tudok segíteni. Itt találod a román jegyeket átszámítva: [link]


A román érettségi elvileg C1-es szintű nyelvvizsgának felel meg.

"Ha Ön külföldön magyar tanítási nyelvű középiskolai tanulmányai során legalább két évig tanult legalább egy közismereti tantárgyat (pl. történelem, matematika, irodalom és nyelv, földrajz) a bizonyítványt kibocsátó ország hivatalos nyelvén, és eredményesen be is fejezte – pl. sikeres érettségi vizsgát tett Romániában román, Szlovákiában szlovák, Ukrajnában ukrán, Szerbiában szerb stb. „nyelv és irodalom” tantárgyból –), érettségi bizonyítványa felsőfokú (C1 szintű) nyelvvizsgának felel meg. Ekkor a kérelem űrlapon a nyelvvizsgára vonatkozó rovat 3. pontját jelölje meg!"

Ha esetleg lenne még kérdésed akkor nyugodtan írj privátba. :)

2018. febr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!