Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön szeretném újra...

M2m s sl kérdése:

Külföldön szeretném újra elkezdeni az egyetemet de itthon jártam már 1-évet. Olyat olvastam ha már vettél részt felsőoktatáson nem lessz ingyenes máshol az oktatás, ez igaz?

Figyelt kérdés

elsőéves halgató vagyok jelenleg, és írországba szeretnék felvételizni orvosi egyetemre a követelményekkel nincsen probléma kivéve hogy olyat olvastam hogy ha korábban vettél részt "third-level institution" akkor nem ingyenes az oktatás mint minden eu-s tagnak. most ez igaz vagy csak részben ha valaki tud a témával kicsit segíteni

Válaszokat előre is köszönöm!



#egyetem #külföld #Írország #Third-level #Third-level institution
2018. márc. 13. 22:24
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]


If you satisfy all of the following criteria you may qualify for the Free Fees Initiative:


You have resided in an EU member state for at least 3 of the 5 previous years

It’s the first time you’ll be attending an undergraduate course

You’re applying to a course which will last at least 2 years and is studied on a full-time basis


Ez a rész talán ad valami reményt.

EU Fees Rate

If you are not eligible for the Free Fees Initiative you may yet qualify for EU fee rates. These are set by individual institutions so check with the university you intend to attend for details.


Examples of situations under which you will not qualify for free fees but may do for the EU fees:


You are repeating a year you failed

You’ve already been to university

You’ve been a tax resident in EEA state for a number of years

2018. márc. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!