Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A Dániában tanulók/tanultak,...

A Dániában tanulók/tanultak, mit gondolnak a dán emberekről, a dán kultúráról?

Figyelt kérdés
Mennyire befogadóak? Elég ridegnek mondják őket :/

2018. márc. 18. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Én ugyan nem tanulok Dániában, de napi kapcsolatban vagyok Dánokkal (céges ügyfelek). Nyugis és kedélyes népség. De ahogy szokták mondani, az emberek mindenhol csak emberek.
2018. márc. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
71%
Legális a fű Koppenhága egy részén.
2018. márc. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Én dolgozni voltam kint, de nagyon szerettem ott lenni. Nem feltétlen ridegek, inkább csak távolságtartóak amíg bem ismernek jobban. De az elejétől fogva kedvesek és segítőkészek voltak velem szemben. Nagyon fejlett és modern ország, de látszik hogy büszkék a kultúrájukra. A dán nyelv mondjuk nekem kimondottan nem tetszik, de nagyon jól el lehet boldogulni az angollal náluk.
2018. márc. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Dániában tanulok lassan 1 éve, és, hát, változó.

Az, hogy teljesen ridegek, az nem valós... de van az a mondás, hogy ha találkoztok a folyosón, akkor

1) ha látásból ismer fel se néz

2) ha dumálgattatok, rádnéz

3) ha voltatok már együtt inni, akkor fejet biccent

4) ha barátok vagytok, szól, hogy hi

5) ha a legjobb barátod a világon, kezet fog veled :D :D



Persze ez nem igaz, de például a kézfogás tényleg nem olyan, mint nálunk.


Általánosságban azt szokták mondani, hogy barátságosak, s könnyű haveri viszonyba kerülni velük, de igazán barátiba nem. Azaz ritka, hogy például felhívnak a lakásukba vagy ilyesmi. Erre mondjuk már cáfolatom is volt, mert párral 1 hónap ismeretség után már együtt ittunk nála.

Másik, ami miatt van alapja a sztereotípiának, hogy erősen kettéválasztják sokan a munka és a magánéletet. Azaz legtöbbször nem keverik a kettőt, nem mennek inni a munkatársakkal, meg ilyenek.

De ez se teljesen igaz, csak adott területre. Én pl két hét múlva megyek céges kalandtúrára.

Én pl Aalborgban élek, s ez itt egy nyitottabb rész, míg mondjuk a déli féltek talán kevésbé.



Szumma: minimális alapja van a mende-mondáknak, s az biztos, hogy kevésbé nyitottak, mint pl a magyarok, vagy a déliek, de nem vészes a helyzet egyáltalán.

2018. márc. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, fontos info még:

1) a dánok sosem 'cukrozzák a szart', ergó mindent kimondanak egyenesen. Ezt sokan sértőnek vehetik, pedig nem olyan szándékkal értik. Például ha csúnya a pólód, akkor megmondja, hogy "hát ez eléggé randa".

2) a dán humor erősen a szarkazmusra épül, és eléggé csípős tud lenni. Sok külföldi megsértődik ezen, pedig megint, nem szánják annak, egyszerűen ilyen a humoruk

2018. márc. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon liberálisak mint nép, és nagyon távolságtartóak, mint egyén. Mosolygósak, ha ismernek köszönnek is : Pl. egy néni, akinek minden nap az ablaka alatt sétáltam el, pár hónap után kedves ismerősként üdvözölt, szinte várt.


A humoruk és a modoruk elég érdekes, de nem rossz emberek.

2018. márc. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!