Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Iskolaév elején kiköltöltöztün...

Iskolaév elején kiköltöltöztünk külföldre, de most nem tudom mit csináljak. Maradjak vagy menjek? (Iskola,16/L)

Figyelt kérdés

(Akkoriban egy kukkot sem tudtam azona a nyelven.) Hosszú.


Jelen pillanatban egy kisegítő osztályba járok egy gimnáziumban, 2 osztállyal lejjebb mint ahol lennem kellene. (Vagyis 8.-ba raktak.) Ez azt jelenti hogy egy szintén külföldiekből álló osztályban vagyok és részt veszek rendes órákon is. Ezt 2 évig csinálhatom és utána ha elég jó vagyok akkor maradhatok, ha nem akkor másik iskolába kell mennem. De nekem elég jó jegyeim vannak, osztalyfőnököm szerint ha így folytatom akkor maradhatok.

Ez egy elég szigorú Iskola, sokat kell tanulni.


Viszont nagyon egyedül értem magam. A kisegítő osztályban senkivel nem találom a közös hangot mert kb játszani jönnek be a suliba és nem érdekli őket az egész. A rendes tanulók barátságtalanok, nem szeretik a külföldieket. Mi hülyének vagyunk kb titulálva.

A nyelvel úgy állok hogy majdnem mindent értek amit mondanak viszont beszélni nem nagyon tudok... elméletben tudok azért valamennyit de mivel bármit mondok kinevetnék a kiejtésem miatt, azt vettem észre magamon hogy megszólallni is félek..


Pár hónapja az egyetlen ember akivel kb jóban voltam átment másik iskolába, amibe én is mehet apukám munkája miatt. Állítása szerint nagyon jól fogadták és nagyon meg van elégedve.


Ez egy olyan iskola ahol 13.-ig lehet tanulni és akkor érettségit szerezni. Ha ide mennék akkor rendes osztályba kerülnék és nem egy élősködő lennék a hátukon.

Viszont ez egy Montessori iskola, ahol lehet nem annyira fókuszálnak a tanulásra mint a gimnáziumban. Emellet messze van és katolikus (ez nem lenne baj csak a én rühellem mert a szüleim kb kényszerítenek arra higy misére járjak meg minden, akkor is ha már elmondtam hogy nem heszek az egészben.)

Viszont az a plussz egy év számomra nagy problémát jelent, mert nem terveztem 3 évvel tovább maradni az iskolában... akkor 21 évesen végeznék.

Meg ezzel az iskolával nagyon mélyen antipatizálok, még akkor is ha nagyon szép, tiszta és nagy.


Viszont a jelenlegiben meg kb már nem bírom, úgy érzem falba ütköztem, senkim sincs és mióta a másik lány elment már olyan sincs aki megértené hogy mennyire is próbálkozom...

Viszont a másikban lenne plussz egy évem nyelv tanulásra, egyből rendesen egy osztályba kerülnék, így a tanároknak is kéne velem foglalkoznia mert már nem csak parazita lennék, kevesebb külföldi miatt jobban is fogadnának...


Elviekben jövőre a mostani iskolámban is több órát kapok a normális osztályba de igazi tanuló csak még egy év után lehetnék..

De akkor is ez a jobb iskola (mert gimnázium), közelebb van, és gyorsabban megvan az érettségi...


Ti mit tennétek?


2018. ápr. 27. 19:45
 1/3 anonim válasza:
Neked kell eldönteni, hogy mi a fontosabb, a tanulás vagy a barátkozás, én most ezt látom elsődleges szempontnak az alapján amit írtál. Ha itt maradsz, jövőre összeengednek a "rendes" tanulókkal akkor lehet, hogy barátokat is találsz magadnak. A beszédbe pedig bele fogsz jönni, csak el kell szánnod magad és félretenni a félelmeidet. Eleinte mindenkinek akcentusa van! Sok sikert :)
2018. ápr. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Érdekelne, hogy melyik ország ez, Svájc, vagy Németország? A facebookon sok magyar csoport van, keress rá és keress magyar barátokat. Aztán vannak az angolos fórumok is, szerintem az angolszászok is baromi nyitottak, én velük is haverkodnék.

A szüleiddel kellene erről a szenvedésről beszélni. Biztosan a legjobbat akarják neked, de ez sem jó, hogy közben meg elmegy a gyerekkorod, és a suliban is esetleg lemaradsz.

Nálunk az lett a vége, hogy a lányom visszament Mao-ra. Nagyon nehéz helyzet volt, de így jól érzi magát a gimiben, lesznek barátai, és innen is lehet továbbtanulni.

Még ezt is tudnám javasolni, hátha tudnál otthon koleszban, rokonnál, vagy au pairrel lakni.

Aztán van még a nemzetközi iskola, az jó drága, de meg kell kérdezni, hátha adnak valamilyen támogatást.

Ha úgy érzed, meg tudnád tanulni az éves anyagot, akkor rá kéne kérdezni az éves osztályozó vizsga lehetőségére, hátha így csatlakozni tudsz a kortársaidhoz.

2018. máj. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek adtam zöldet ^.^


#2 : Németország.

Ez jó ötlet :)


Igen, de őket nem nagyon érdekli hogy érzem magam. Kb mindig úgy érzem magam mint egy hisztis kisbaba ha ilyenről beszélek velük. Szerintük ez elmúlik.

Már most le vagyok maradva, mert nyolcadikba járok :(


Én nagyon örülnék a nemzetközi iskolának, de az nagyon drága, a szüleim meg nem az a fajta akik segéd után néznének.. de szerintem mi sehogy nem lennénk rá jogosulva. De akkor is utána nézek, köszönöm :)


Ez jó ötlet de sajnos nincsenek otthon rokonaink (nem Magyaroszágon éltem), egyedül meg nem engednének el. Viszont Mo-n lennének, de azt mégsem kérhetjük hogy évekig rajtuk lógjak.. Ha idén a helyes évbe kerültem volna, akkor lennék tizedikes (ami persze nem vagyok). Szóval valahol be kéne pótolni azt az évet... Az minimum 3 év, 12-ig. Utána tudnék koleszba menni...

A bepotódás is jó lenne, de nem hinném hogy meg tudnám tanulni a 10.-es anyagot egyedül, főleg hogy soha nem tanultam semmit magyarul és még a legegyszerűbb kifejezés is gondokat okoz, mert hogy nem tudom mit jelent. (Jó, meglehetne azért tanulni, de igazából ahoz képest mennyi tanulással járna nem nagyon oldaná meg a problémát...) De akkor legalább csak 1 évvel lennék hátréb...

2018. máj. 11. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!