Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehet orvosi egyetem alatt...

Lehet orvosi egyetem alatt külföldre utazni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon rég arról álmodok, hogy cserediák leszek, viszont gimnázium alatt sajnos nem jött össze. Jövőre szeretnék orvosira menni(DOTE), de nem tudom elképzelni, hogy még hat évig ne menjek ki huzamosabb időre külföldre. Azonban hallottam, hogy az orvosképzés eléggé kötött.

Van bármilyen lehetőségem rá hogy egyetem alatt kiutazzak? Erasmus? Külföldi ösztöndíj? Ha nem, esetleg megoldható hogy félévet, évet halasszak és azt az időt töltsem kint?

Bizonyos év elvégezte után lehet átvételi kérelmet benyújtani külföldi orvosi egyetemre?

Előre is köszi!



#külföld #orvosi #Erasmus #halasztás #egyetem. cserediák
2018. febr. 12. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

kb. mindegyik megoldható, és sokan élnek is vele.

Van erasmus bőven, külföldi ösztöndíj.

Kihagyhatsz egy évet, amíg világot látsz.

Az átvétel kicsit problémásabb. Főleg, ha öszöndíjas képzésen vagy.

2018. febr. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezer meg egy lehetőség van. Erasmussal is ki lehet menni, nálunk (SZTE) volt még a Medizinstudenten ohne Gränzen és még vagy kétféle pályázat is, plusz ha magadnak elintézed, akkor bármelyik nyári vagy hatodéves gyakorlatot lehet külföldön tölteni. Csak beleegyező nyilatkozat kell a kórháztól, ahova mennél.
2018. febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ez megnyugatató

2018. febr. 15. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!