Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsbe szeretnék menni továbbt...

654123 kérdése:

Bécsbe szeretnék menni továbbtanulni, de németül nem beszélek, van nulladik felkészítő év, ahol meglehet tanulni a nyelvet?

Figyelt kérdés

2018. jún. 2. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

"Bécsbe szeretnék menni továbbtanulni, de németül nem beszélek"


Ez egy elég hülye párosítás. Nálunk magyar egyetemen voltak ilyen diákok, akik egy év nyelvi előkészítő után magyarul próbáltak tanulni, többségük kibukott. Sokaknak még anyanynelven is nehéz ez, inkább olyan nyelven próbálj tanulni, amin beszélsz valamennyire már most.

2018. jún. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Eh... magyarul se nagyon megy, ahogy látom. Meglehet?
2018. jún. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem lesz ilyen sajnos. Bécsi egyetemekre (talán orvosin kívül) boldogat-boldogtalant felvesznek, és utána vágják ki a fél évfolyamot.
2018. jún. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nem fogod ezt így tudni megcsinálni. Talán ha angolul tudnál rendesen és angol nyelvű szakra jelentkeznél.
2018. jún. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem beszélsz, írsz kb. anyanyelvi szinten de minimum C1-en németül, akkor biztos nem fog menni...attól, hogy nincs tandíj (idàig) csak egy minimális féléves felsőoktatási hozzájárulást kell fizetni illetve mindenkinek megadják a lehetőséget és felvesznek, nem jelenti, hogy el is végzik, sokan B2 szinttel is szenvednek. Milyen szakra mennél?
2018. jún. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 masa54 válasza:
Ez csak egy "hirtelen"ötlet lehet tőled,mert ha komolyan gondoltad az egészet már rég tudnál németül.Én beszélem a nyelvet,de egy év alatt nem lehet olyan szinten megtanulni.
2018. jún. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem volt osztálytársamat úgy vették fel bécsi egyetemre, és úgy költözött ki, hogy előtte pár hónappal a középfokú nyelvvizsgája nem sikerült... Azóta is kint van.
2018. jún. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Kedves Kérdező! Minden a motiváció. Én is külföldi evyetemen szereztem alap-, majd mesterdiplomát. Az első vizsgám történelemből volt, kèt ötszázoldalas könyvet kellett a vizsgahoz elolvasni, az egyik könyvet kęt hèt alatt olvastam el, a masik kicsit könnyebben ment mar. A tanar az igyekezetet díjazta, nem tudtam elmondani rendesen, amit szerettem volna. Az írasbelik még nehezebbek voltak, ott nincs személyes kapcsolat. Volt úgy, hogy azt mondtam magamnak, hogy ezt nem tudom megírni, felállok ęs kimegyek. Nem alltam fel, maradtam és tanulta. Kezdd el a nèmetet, aztan majd ha kint élsz, a nyevben fogsz élni. Ha ez az álmod lelkesen vesd bele magad, ha nehézsèggel talalkozol mondd azt magadnak, hogy dehat most az álmomban vagyok, akkor mar könnyebb lesz. Mindig jegyzetel, azzal sokat fogsz fejlődni. Ne hallgass a kishitűekre, tudd, hogy okos vagy ęs erős. Nagy munka, de megéri és csak akkor vagj bele, ha komolyan gondolod.
2018. jún. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bécsben a BOKU-n van ilyen lehetőség, velük kellene felvenni a kapcsolatot. Szerezz valakit, aki segít a német nyelvű ügyintézésben. Ha jól tudom, úgy működik a rendszer, hogy kamuból jelentkezel valamelyik szakjukra - de mivel nincs nyelvtudásod, először nyelvtanfolyamra küldenek. Nézd meg a honlapjukat, ott kellene pontosabb infokat keresgélni: [link]
2018. júl. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!