Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ez az angol nyelvvizsga mivel...

Ez az angol nyelvvizsga mivel egyenlő? B2?

Figyelt kérdés

City and Guilds, Functional Skills Level 2.


Ez angliában megszokott nyelvvizsga, ami ott kint egyetemhez szükséges. Európai szemmel ez mi valójában? B2-es vizsga, azaz középfok?


Eddig nem nagyon találtam róla neten infót, de folyamatosan keresgélek. Valahol azt láttam, hogy a Level 1 az egyenlő a B2-vel, de akkor ez a Level 2 meg C1 lenne?



2018. jún. 17. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Honnan ástad ezt elő? :) 2015-ben megszűnt a City & Guilds...
2018. jún. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Komolyan?? Én tavaly nyáron vizsgáztam Level 1-ből Angliában, és bizony City&Guilds van ráírva :D

Idén csináltam a Level 2-őt, és úgy emlékszem azt is ők állítják ki. Szóval nem tudom :/


Ahogy láttam az oldalakon, ez egyenlő az angol GCSE Grade A*-C-vel, ami viszont IELTS-be átváltva B2-vel egyenlő. (Ha C) Akkor gondolom ez is B2, igaz?

2018. jún. 17. 22:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
"Since 2015, LanguageCert has acquired all the intellectual property and related assessment materials for English language qualifications from City & Guilds..."
2018. jún. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyébként igen, a level 2 az C1:

[link]

2018. jún. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi :)


#3 Felmentem a City & Guilds angol oldalára, és simán be lehet iratkozni angol vizsgára. A megszűnés nem csak Magyarországra vonatkozik? Mert én itt Angliában végeztem, rendes iskolába. És amit tavaly kaptam oklevelet, annak is a jobb felső sarkában ott van a nagy felirat, hogy City & Guilds, szóval ezt most nem értem.

2018. jún. 18. 08:32
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem, én voltam figyelmetlen, mivel te eleve a Functional Skillsről írtál, az meg nem szűnt meg. De az náluk sem volt nyelvvizsgaként kezelve, hiszen az említett 2015-ben ez volt a honlapjukon:

City & Guilds International English examinations

Withdrawal of City & Guilds International English examinations

Dear Students, Teachers and Partners

Following the recent decision not to re-tender for a Secure English Testing license with UK Visas and Immigration (UKVI), City & Guilds undertook a review of its International English qualifications. This concluded that the existing offer does not align closely enough with City & Guilds’ broader strategy and purpose.

After considering a number of different options, City & Guilds has decided to withdraw its current International English qualifications. This includes International ESOL (IESOL) and Spoken ESOL (ISESOL) qualifications.

2018. jún. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szóval akkor nem C1. Furcsálltam is, mert B2-nek hittem.


Viszont ez a vizsga a GCSE English grade A*-C-vel megfelelő/egy szintű. Így már be lehet lőni valahova, hogy mivel lenne egy szinten?

2018. jún. 18. 09:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Most ezt nem nagyon értem. Arra mondod, hogy "Szóval akkor nem C1", amire én azt mondom, hogy "Egyébként igen, a level 2 az C1"?
2018. jún. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én sem. Bocs reptérről írtam és nagyon meg vagyok kavarodva:D


Azt nem értettem, hogy ez egyenlő a GCSE angollal. A GCSE viszont inkább B2-vel azonos, legalábbis IELTS-be átváltva.

2018. jún. 18. 15:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezekben nem tudok segíteni, de nehogy rossz gépre szállj. :)
2018. jún. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!