Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mik az alapfeltételei a Japán...

Etnevel009 kérdése:

Mik az alapfeltételei a Japán cserediákságnak?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy Pl:kell-e alapfokú japán nyelvvizsga ahhoz,hogy kimehess,vagy elég egy angol.

És pl.:Mikor érdemes jelentkezni,és melyik iskolába lenne jó,ha felvennének? (Még éppen felvételi előtt állok,de a Kőbányai Szent László Gimnáziumba szeretnék menni,mivel erős iskola,és tanítanak Japánt).És Decemberben-Januárban tervezem letenni a középfokú Angolt.Igazából ha tömören meg kéne fogalmaznom a kérdést,akkor:Mit tudtok a Japán cserediákságról esetleg voltatok-e ott,és ha igen milyen?

U.I:Bocsánat,nem valami összeszedett kérdés :/



2017. nov. 3. 17:12
 1/10 anonim válasza:
0%
Szerintem elég az angol hogy kimehess,elvégre mindenütt beszélik. De ne személyes tapasztalatom nincs úgy hogy nem egészen biztos a dolog!
2017. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Japánban angollal nem érsz sokat, mivel ott nem/nagyon rosszul beszélik a nyelvet. Japán nyelvtudás sem feltétlen szükséges ahhoz, hogy kimenj, én például úgy utazok ki, hogy alig tudok valamicskét.

Nekem a tanulmányi átlagomat kérték, meg az előző x év jegyeit a főbb tantárgyakból. Igaz, a papírra asszem fel kellett írni a beszélt nyelveket, szóval az jó, ha van nyelvvizsgád. (Angolból elég.) Más nem nagyon kell, csak egy kis talpraesettség és sok pénz, mivel elég sokba fájnak ezek a programok. 😕 Ha kérdésed van, írj nyugodtan! 🤗

2017. nov. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik unokatesóm is kiment egy tanévre. Neki a tanulmányi eredményét nézték, ami kitűnő volt. Angolból 14 éves kora óta felsőfokúja van, de ez Japánban valóban nem számít. Ő japánul is tudott közepes szinten. Önszorgalomból tanult. Pénzt sem árt Japánba vinni, mondjuk unokatesómnak a szállás, étel ingyen van. Számítógépet és ruhákat is kap. Élnek rokonaim Japánban és szívesen látják. Csak az extrákat kell fizetnie, pl. szuvenír. Repülőjegyet egy másik rokon fizeti neki. Akinek nincs ilyen szerencséje, annak nem árt 1-3 millióval készülni.
2017. nov. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Mivel rokon családhoz ment ki unokatesóm Japánba, ezért nyílván nem fájt annyiba a program sem. Kapott kedvezményt, mert a család nem kért ellenszolgáltatást, hogy befogadja 1 évre a leányzót.
2017. nov. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) 3-4-es,az unokatesódat nem véletlenül Stephen Hawkingnak hívják?Önerőből megtanult középfokon megtanult önerőből Japánul,14-évesen felsőfokú angol nyelvvizsgája volt,és ezek mellett kitűnő?Nekem is mondták,hogy jó nyelvérzékem van,de én 15-évesen tervezem letenni a felsőfokút,most decemberben pedig a középfokút.Ha lehet,majd meg tudod kérdezni,hogy milyen módon tanulta a Japánt?Mert én is önerőből tanulom,de a hiraganákat,kitakanákat,de eléggé szenvedek velük,és a kanjikba bele se merek gondolni.Nem tudom elképzelni,hogy én önerőből össze tudnék hozni egy középfokút.
2017. nov. 4. 19:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesóm lány. Határontúli magyar és feléjük nem sok magyar adó jön be, de az is olyan, hogy ki a francot érdekli. Angolul néz mindent, amióta eszét tudja. Szinte 2. anyanyelve. Kitűnőnek lenni nem olyan nagy dolog. Én is az vagyok. Japánul úgy tanult, hogy mindent kivett könyvtárból, letöltött netről és átvette. Animét is néz bőven. Az Anki is nagy segítség. Különösen a szótanulásnál.
2017. nov. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kanji rajzolás lehet azért megy neki, mert egyik hobbija a rajzolás.
2017. nov. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az SzLGben csak szakkori szinten lehet japant tanulni
2017. nov. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as.Igen,tudom,hogy csak szakköri keretek között van,de már az is rendívül ritka Magyarországon :/
2017. nov. 8. 18:46
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Kerdező nem kell zseninek lenni hozzá, én is beszéltem japánul középfokon az anime-knek köszönhetően 14 évesen. Most 17 évesen írni tanulok egy japán származású nyelvtanárnőtől és egy év múlva vizsgázni fogok belőle.

Angolul 7 évesen a suliban kezdtem tanulni, angol nyelvtagozatosként, 14 évesen simán megvolt belőle a felsőfokú. Azóta perfektül beszélem mert Angliába költöztünk 3 évvel ezelőtt. Az angol suliban a spanyol és a francia nyelvet is felvettem és mindkettőből emelt szinten vizsgáztam le, épp úgy mint a többi tantárgyból.

Szerintem csak lehetőség és motiváció kell ahhoz hogy valaki több nyelven beszéljen.

2017. dec. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!