Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit csináljak, hogy végezzem...

Mit csináljak, hogy végezzem el a tanulmányaimat? (külföldi tanulás, középiskola)

Figyelt kérdés

Elég érdekes a helyzetem és fogalmam sincs, hogy mit csináljak.

7. osztályban átmentem egy hatosztályos gimibe. Ez azt jelenti, hogy nem mindent ugyanúgy tanulunk mint azok, akik 9-ben kezdik a gimit. Például a történelmet 7-ben elölről kezdtük és kicsit lassabban is haladtunk. Irodalomból, nyelvtanból sem teljesen ugyanazt és ugyanúgy vettük, de matekból például igen. Szóval vannak eltérések. És akkor itt jön a másik bukkanó, hogy én nyolcadik osztály után, ebben a tanévben 9-es voltam, de nyelvi előkészítős. Volt rengeteg angol órám, minden nap volt informatika, egy kis matek, a többi csak ilyen kiegészítő tantárgy volt. Volt egy kis természetismeret, ami főleg a környezetvédelemről szólt, egy kis kommunikációt tanultunk, társadalomismeret, fotózás, ilyenek.

Most pedig ki fogunk költözni külföldre, Ausztriába. Amikor a döntés megszületett, egyáltalán, semmit nem tudtam németül, csak pár szót. Most 3 hónapja tanulok németet, elkezdtem járni egy tanfolyamra, aminek most lett vége. Gyorsan haladtunk és szerintem hatékony volt, de most a nyáron nem tudok beiratkozni még egy tanfolyamra, így itthon fogok tanulni németet, ha kimegyünk, akkor meg ott beiratkozom majd egy tanfolyamra. Most A1-es szinten vagyok, vettem egy A2 könyvet, azt fogom elkezdeni. A célom az, hogy egy év múlva ilyenkor már legyen egy B2-es német tudásom, vagy legalábbis annak a közelében legyek.

Így, nyelvtudás nélkül úgy döntöttem, nem akarok kint egy osztrák suliba beiratkozni, mert nehéz lenne, semmit nem értenék, halasztani meg nem akarok még mindenféle előkészítőkkel, mert így is egy évvel később érettségizem. Szóval a következő tanévben maradok a magyarországi iskolámban magántanulóként.

Anyukámmal beszélgettünk arról, hogy vannak ilyen International School iskolák. Most ezeknek utánanéztem, például a Vienna International School elég szimpatikus, persze sokat nem tudok róla. Itt angol nyelven folyik az oktatás.

Jelenleg középfokon tudok angolul. Belegondoltam, hogy ha jövőre nem is (mármint a most következő tanévben), de a jövő év után lehet, hogy nem lenne rossz, ha beiratkoznék egy ilyen iskolába. Akkor tudnék naponta angolul beszélni, sokat fejlődne az angolom, külföldiekkel ismerkedhetnék, barátkozhatnék, közösségben vagyok stb. Imádom az angolt, anglisztikára szeretnék majd menni, már csak ezért is a hasznomra válhat. Később szeretnék majd angolt tanítani. Ez pedig hasznos lehet, ha anglisztikára szeretnék menni, mert ott is angol nyelven folyik az oktatás és akkor én ehhez hamarabb hozzászoknék. Meg ott van bennem az, hogy izgalmas lenne kipróbálni egy külföldi sulit, ahol ráadásul angolul van minden.

Úgy terveztem, hogy még jobban belehúzok az angolba, hogy ott már ne legyen problémám. Szinte mindent megértek, de még kell egy kicsit bővíteni a szókincsemet.

Viszont szeretnék majd magyar érettségit szerezni és miután végeztem, hazajönni Budapestre és itt egyetemre járni. Ahhoz pedig kell a magyarországi érettségi, ezért maradnom kéne magántanulóként a magyar iskolában is közben. Tudom, hogy csinálják így, de ez mennyire lenne nehéz? Gondolom abban a suliban azért tanulnánk nagyjából ugyanazt földrajzból, matekból, maximum magyar irodalmat, történelmet nem vennénk, de minden mást igen? Kéne abban a suliban is érettségiznem, ahova beiratkozom, meg itthon is. Ott nem tudom, hogy van ez a graduation dolog. Gondolom az angol rendszer szerint folyik. Ott 11-12. osztályban graduation program van, mások az osztályok is, már 6. osztályos kortól középiskolás valaki.

Én ha odamennék, 10-be iratkoznék be vagy 11-be.

Szerintetek? Mi lenne a jó megoldás? Annyira tanácstalan vagyok... Szívesen kipróbálnám majd 1 év múlva, de tartok attól, hogy ezek után a magyar tanulmányokkal, a magyar iskolával, érettségivel mi lesz, hogy össze tudom-e majd egyeztetni?



2018. júl. 10. 21:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és az nem tudom mennyire hátrány a beiratkozásnál, ügyintézésnél, ha anyukám nem tud angolul. Mivel már nem vagyok kicsi, nem kéne mindenért berohangálnia az iskolába, de valamit akkor is csak el kéne intéznie a szülőnek is... Nevelőapám tud angolul, de ő nem szülő.
2018. júl. 10. 22:02
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Az ilyen international schoolokban havi 1000 euro szokott lenni a tandíj. Elég zúzós. Kb csak közép- és felsővezetök engedhetik meg maguknak, ha 1 vagy max 2 gyerek van.


Mivel még fiatal vagy, én azt csinálnám, hogy lebuknék Ausztriában egy évet, azaz újrajárnám a mostanit kint, és kint érettségiznék. A magántanulósdi nagyon nehéz már középiskolában, főleg, hogy kint mindenképpen kell iskolába járnod, különben elvisz a gyámügy. Miért nem csinálsz egyet, de azt jól: bukj le egy évet most, az alatt tanulj meg németül, és utána járd ki rendesen kint a gimit és onnan menj egyetemre. Könnyebb is lesz kint maradnod például a Bécsi Egyetemen, amely fényévekkel jobb, mint az itthoniak.

2018. júl. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy drága, nem is biztos, hogy megengedhetjük magunknak, bár pontosan nem tudom mennyibe kerül. Mindegy, ez csak egy ötlet volt, egy opció, még nem gondolkoztam rajta komolyan.

Németül mindenképpen meg akarok és meg fogok tanulni. Szerencsére jó a nyelvérzékem, jó vagyok nyelvtanulásból, annyira nem tartok tőle, eddig is jól megy, illetve az anyanyelvi környezet sokat segít majd. Nevelőapám osztrák, anyukám is nagyon jól tud németül, most is ezt hallgatom minden nap.

A magántanulóságra visszatérve annyit, hogy alaposan utánajártunk, beadtuk a kérelmet, beszéltünk az igazgatóval meg azzal a tanárral, aki ezt intézi és ez lehetséges. Főleg, hogy ausztriában már teljesítettem a tankötelezettséget, itt meg jövőre fogom.

2018. júl. 10. 23:17
 4/4 anonim ***** válasza:

"Nevelőapám tud angolul, de ő nem szülő."


Ez nem lesz gond szerintem. Ha nem is szülő, azért gondviselő. Ha annyira személyesen az anyukád kell valamihez, akkor majd mennek ketten ügyintézni, és segít neki fordítani, tolmácsolni, ha kell.

2018. júl. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!