Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ausztriában egyetemen tanulás?

Ausztriában egyetemen tanulás?

Figyelt kérdés
A szüleim nagyon "promózzák" meg mondogatják,hogy mindenképp külföldre, pl. Ausztriába menjek egyetemre,mert akkor ott többet keresek,többet ér a diploma,stbstb. Nos nekem valamiért nem jön be ez a külföldön tanulás dolog,speciel szívesebben tanulnék itthon,(gazdasági informatika). Tényleg ennyire megéri kimenni? Magyar diplomával ebben a szakmában nehezebb külföldön esetleg elhelyezkedni?(+ itthon is lehet ezzel is szép pénzeket keresni). Illetve oké,hogy kint többet keresek,de ott annyival horrorabb egy lakás bérlés,stb.

2018. júl. 28. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ezért tök felesleges kimenni, ha nincs hozzá kedved.
2018. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Válaszomat saját tapasztalatra alapozva írom. Már elvégeztem otthon egy egyetemet (mérnöki szak), most kint tanulok.

Ha van lehetőséged mindenképp gyere ki. Összehasonlíthatatlan az oktatás színvonala, a tanárok hozzáállása, az osztrák életszínvonal a magyarral.

Ha Ausztriában szerzed a diplomád akkor azt a legtöbb országban elfogadják, azonban a magyart sok helyen (pl. Ausztriában) honosíttatnod kell, ami esetleg több millió forintba is kerülhet.

Az nem igaz, hogy amennyivel többet keresel, annyival többet elköltesz. Pl. egy nagyon egyszerű példa. Tegyük fel mindkét országban a fizetésed 50%-a elmegy a költségekre, a többi megmarad. Magyarországon keresel mondjuk 300.000Ft-ot, itt pedig 3000 eurót (diplomásként). Mindkét esetben lehet, hogy elmegy a fizetésed fele a kiadásokra, azonban lényeges különbség, hogy mennyi pénz marad az életre. (Plussz ne feledkezzen meg senki az osztrák 13. 14. havi fizetésről).

Valamint nagyon fontos még, hogy rengeteg Trainee program van, ahol cégeknél gyakorlatozhatsz, dolgozhatsz az egyetem alatt is, mindezt nem 1-200.000Ft-ért mint Magyarországon.

Az sem elhagyagolható dolog, hogy ha itt töltöd az egyetemi éveidet, akkor lényeges előnyre teszel szert azáltal, hogy a német és az angol kommunikációs készséged olyannyira fejlett lesz, hogy nem okoz gondot leülni egy interjúra bárhol a világon. (Míg a magyar egyetemen nem lesz sem kedved, sem időd ezzel foglalkozni - tisztelet a szorgos kivételeknek- )

Mivel IT területen szeretnél dolgozni azt is vedd figyelembe, hogy milyen lehetőségeid lesznek a későbbiekben, milyen cégeknél dolgoznál szívesen,stb.

Utolsó érvem. Ausztria egy csodálatos ország, tele csodálatos emberekkel a világ minden részéről.

Szerintem gondolkodj még rajta, mérlegelj. Én hálás lettem volna a szüleimnek, ha egy ilyen lehetőséget kapok tőlük, és nem nekem kell megteremteni ehhez a feltételeket. Ne azt vedd figyelembe, hogy most épp mihez van kedved, hanem azt, hogy a későbbiekben milyen életet szeretnél.


Remélem hasznos volt a válaszom! :)

2018. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a válaszod,ment a zöld,hasznos volt.Az lenne tőled a kérdésem,ha még nézed majd ezt a topicot, hogy mivel itt amit én tanulni szeretnék elég sok szakkifejezés van, mindenki mondja,hogy nagyon gyorsan rá lehet állni,hogy németül tanuljak is már,valóban így van?
2018. júl. 28. 22:28
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem meg tök jó dolog hogy itthon szeretnél tanul, élni és boldogulni. Persze az is tök jó hogy megtapasztalod milyen az élet egy másik kultúrkörnyezetben, de erre van lehetőség Erasmus-al is.


Kellenek itthonra is az okos fiatal diplomások, nem csak a munkaerőpiacra hanem az egyetemeinkre is.

Ha te azt érzed magad hogy itthon vagy boldog akkor nem kell kimenned külföldre itt is megkaphatsz mindent ha szorgalmas vagy, ezt nem kell szégyellni , legyél rá büszke hogy itt érzed magad otthon!

2018. júl. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit meg nem adtam volna 1 eve ha a szuleim ezt mondjak nekem... Menj legyszi a helyemben is, menj ki! Nem dogod megbanni dokkal jobb sorod lesz’ WU Wien vagy hasonlo
2018. júl. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


ha én lennék a te helyzetedben először is azon gondolkoznék, hogy miért érzed itthon jobban magad?

Aztán ha ez neked nagyon fontos ragaszkodnék hozzá, de ami ma fontos lehet később már kevésbé lesz az és később bánni fogod, hogy lemondtál egy nagyszerű lehetőségről. Később is élhetsz itthon, amikor már két nyelven beszélsz a magyaron kívül. Éltem németországban teljesen más a kint szerzett nyelvismeret mint az itthoni felsőfok (vannak kivételek). Megannyi élmény, új barátok és összehasonlítás két ország között. Szüleid nem mondanak hülyeségeket élj, tapasztalj és dönts hogy hol szeretnél élni?!

2018. júl. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!