Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jelentkezhetek angliai egyetem...

Jelentkezhetek angliai egyetemre ha Magyarországon élek?

Figyelt kérdés
Most megyek 11.-be és és gimi után szeretnék továbbtanulni rendőrnek. A Pesti fősulin gondolkodok de az is eszembe jutott hogy szívesen tanulnék Angliában? Németországban vagy Ausztriában csak nem tudom hogy ez mennyire lehetséges. Jelentkezhetek külföldre vagy ez inkább eszembe se jusson?

2018. júl. 30. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
LEhetséges, de ott az ottani felvételi rendszernek kell megfelelned, így az nem az itteni felvi-n keresztül megy. Ha kinézted a konkrét iskolát, akkor ott kell érdeklődnöd, honlapon és akár levélben, hogy mi a menete és minek kell megfelelned, hogy fel is vegyenek (pl. ott elfogadott nyelvvizsga, IELTS, Cambridge, stb. megfelelő szinten, stb.)
2018. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ucas-on keresztül tudsz jelentkezni angol egyetemre, igen. Bár azt nem tudom pontosan, hogyan is számolják be magyar érettségit, valahogyan az is megoldható. (A legtöbb egyetem minimum közép, de inkább felsőfokú angol nyelvvizsgát kér amikor jelentkezel.)
2018. júl. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a gyors válaszokat :)
2018. júl. 30. 11:34
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Nem akarlal elkeseríteni, de Angliába csak akkor jutsz be, ha jó sok pénzes van. Kb 10 ezer fontba kerül egy évre a képzés konkrét egyetemtől, illetve a szaktól függően és ebben még nincs benne a kolesz, ami szintén elég drága.


Ezzel ellentétben Ausztriába például teljesen ingyen van az egyetem, csak a lakást kéne fizetni, és a feltétel is a legtöbb szakra B2-es német nyelvvzsga. Felvételit csak abban az esetben kell írnod, ha túljelentkezés van, egyébként ha van érettségid, fel is vagy véve (kivétel az orvosi, oda valami komolyabb felvételi van, pontosan nem tudom). Na ennek viszont az a buktatója, hogy szinte mindenkit felvesznek és kb a fél évfolyam megbukik a vizsgáin.

2018. aug. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!