Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak külföldön (leginkább Angliában) való továbbtanulással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Erősen gondolkodom, hogy esteleg Angliába menjek egyetemre, de nem sokat, szinte semmit nem tudok ennek a menetéről.

Hogyan jelentkeztetek? Mi kellett a felvételhez? Esetleg, hogy mennyi a tandíj ,vagy akármilyen infó érdekelne ha valaki szívesen megosztaná velem.

Köszi előre is:)



2018. aug. 10. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia :) a UCAS nevezetű rendszeren keresztül kell jelentkezni (a magyar felvi.hu brit megfelelője) január 15-ig, az érettségidet kell beírni ha már van, ha csak májusban fogod letenni, akkor pedig meg kell tippelni hogy kb milyen lesz (érdemes tájékozódni hogy az adott egyetem milyen átlagot vár el, mert ha nem írsz be számukra megfelelő érettségi jegyet, nem kapsz ajánlatot, míg ha esetleg nem lesz olyan az érettségid amit előre beírtál, nem vesztesz semmit), a tanulmányi jegyek kint semmit nem számítanak, azonban kell írni egy personal statementet, motivációs levelet, hogy miért érdekel ez a szak, ki vagy te stb, ami nagyon nagyban hozzájárul a felveteledhez, tapasztalatom szerint többet is ér mint az érettségi eredmény. Angliában szeretik a sok iskola melletti tevékenységet, önkéntességet stb. Valamint kell kérni referenciát egyik tanárodtol, ez egy ajánló levél. Ami elengedhetetlen a felvételhez, az egy nemzetközi nyelvvizsga (IELTS,Toefl), én ettől féltem a legjobban, mert az oldalon nagyon nehéznek tűnt, de egyébként abszolút nem vészes, nem is nehéz, csak szokatlan, mert teljesen más mint a magyar érettségik, nyelvvizsgák. Elég nehéznek hangzik a jelentkezés maga, de egyébként nem para, csak sokkal több adminisztrációs dologgal jár, mintha Magyarországra mennél tanulni :)

A tandíjjal kapcsolatban:egy évre 9250 font a tandíj, kb 3,5 millió forint, ami rengeteg, de ajánlatos felvenni diakhitelt, mert nagyon kedvező. Úgy van hogy közvetlen az egyetemnek utalják a tandíjat, és akkor kérik vissza a hitelt, amikor elkezdesz legalább 21 ezer fontot keresni egy évben, és akkor is havi 15 fontot vonnak le a fizetesedbol, ami kb semmi. Ha pedig 30 ev alatt nem sikerült torlesztened a hitelt, akkor meg elfelejtik. Szóval ha pl visszajönnél Magyarországra dolgozni, ingyen volt az oktatásod, mert a magyar bérek meg se közelítik az évi 21 ezer forint minimum keresetet.

Remélem segítettem valamicskét :) ha bármi kérdésed lenne még, írj nekem nyugodtan! Segítek szívesen!

2018. aug. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm , tényleg sokat segített a válasz!:)
2018. aug. 10. 14:13
 3/5 anonim ***** válasza:

#1 Nem kötekedni akarok, nem is nagyon vagyok otthon ebben a témában, de biztos vagy abban, hogy 30 év után elfelejtik a hitelt? Mert ha esetleg rögtön meglenne a 21 ezer fontos fizetésed, 30 év alatt ha csak havi 15 fontot fizetsz, az nekik még így sem éri meg. 15×12×30=5400 font.


Vagy én értettem férle valamit?

2018. aug. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-esnél van pár hiba. A diákhitel valóban kedvező, de már 25 ezer font felett kezdik visszavonni. És a 25 ezer font feletti összegnek a 9%-át vonják le. Tehát ha 27 ezret keresel, annak a 2000-nek a 9%-át fizeted vissza 1 évben, havira elosztva. (De tényleg kb 15 fontra jön ki havira, és elévül 30 év után.)


A másik hiba az az lenne, hogy az érettségi jegyek nem számítanak...

De, számítanak. Hisz nem vesznek fel ha nincs meg a követelmény. Ami általában matek és angol GCSE minimum Grade C, illetve amit College-ban végeztél vagy A level vagy BTEC level 3. Az A Level-nél például kérnek 2 A-t és egy B-t, de neked 3 C-d van, akkor a personal statement-ed se segít rajtad, akkor se ha a polgármester ír ajánlót... (Nagy valószínűséggel nem is látják a jelentkezésedet mert leszűrik előtte a jegy alapján.)

Vagy ha BTEC level 3-at végzel, a szakra meg kell egy D* meg egy D, de neked csak MM van ami talán ~70 UCAS point, akkor sem segít rajtad már semmi.

Szóval a minimum C GCSE az minden egyetemre kell, illetve vagy az A level vagy BTEC jegyek, és azoknak is jól kell sikerülniük hogy felvegyenek. (De Clearing-él amikor még van hely a szakokon és nincs jelentkező, olyankor sok egyetem leviszi a ponthatárt. Például most néztem az egyik egyetem 96 UCAS-ról levitte 70 pontra a határt, mert szeptember van és közeleg az indulás)

2018. szept. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja és az lemaradt, hogy a diákhitel követ minden országban. Ami a mégrosszabb, hogy az ország átlag fizetéséhez igazítják a visszafizetésed...

Ez angliában 25 ezer font évente, de ha Magyarországra költözöl, ez a határ összeg 360 ezer forintot jelent havonta. Tehát ha keresel 400 ezret magyarban, akkor bizony fizetned kelk azt a pár ezret ugyanúgy.

2018. szept. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!