Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországi és ausztriai...

Németországi és ausztriai továbbtanulással kapcsolatos kérdéseim vannak. Írnátok nekem információt a külföldön tanulással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Egy közgazdasági szakközépiskolába járok, azon belül idegenforgalom szakon vagyok, ami 5 éves, szóval ezzel együtt 2 évem van még. Ez az 5 év nem ad szakmát, csak érettségit, sajnos.


Érettségikor emelten fogom a németet csinálni, mert imádom és megy is, és ezzel a nyelvvel szeretnék foglalkozni.

Tud valaki valami jó ausztriai vagy német fősulit, ahova azért nem olyan nehéz bekerülni sem és annyira nem megerőltető? (idegenforgalom féle vagy valamilyen irodai munkára felkészítő szak érdekelne)

És akinek van tapasztalata a kinti tanulásról, az leírná hogy mi hogyan működik? Bekerülés,költségek,szakok,szállás,tanmenet stb.


2015. okt. 5. 21:15
 1/4 Kim Bo Mao ***** válasza:

Van facebookon egy csoport MDE-VUS. Lépj be oda, ott hasonló érdeklődőknek válaszolnak. Egyébként Ausztriában még ingyenes az oktatás, és semmilyen felvételi nincs (csak egyes szakoknál: orvos, pszichológus, művészeti szakok stb.), ezért elég csak egy érettségi (az lefordíttatva hitelesítve), és egy középfokú nyelvvizsga (ÖSD vagy GOETHE). Szemeszterenként kell kb. 18 EUR-s "adminisztrációs"-díjat fizetni, szállás: Studentenwohnheim vagy WG (Wohngemeinschaft) vagy lakás. Ez függ a pénzkeretedtől és az igényeidtől...

Mivel nincs felvételi ezért van egy STEOP nevezetű vizsga rendszer az első évben, amin ha elhasalsz 2 próbálkozás után is, akkor nem folytathatod a szakot tovább.

2015. okt. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Nagyon sokat segítettél! :)
2015. okt. 23. 21:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. Én a Würzburg-i egyetemen tanulok, Németországban. Itt 104 eurót fizetek szemeszterenként. Úgy vettem észre, amikor az elején keresgéltem, hogy kisvárosi főiskolákon jóval alacsonyabb díjat, kb. 40 eurót kell fizetni. Külföldiektől felsőfokú, C típusú nyelvvizsgát kérnek, de egyáltalán nem fogadnak el bármilyet, TestDaf vagy DSH nyelvvizsga kell. Egyes helyek elfogadják a Goethe-t, mások nem. Iskola válogatja. Ha adhatok egy támpontot: a helyedben nem mennék keleti tartományba, nem azért mert ott rosszabb az oktatás, sőt. Csak szerintem élni nem ott a jobb. Szerintem vagy északra menj (Berlin, Hamburg stb), vagy délre Baden-Württemberg-be (Stuttgart, Heidelberg stb.), Würzburg is nagyon jó, de máshova Bayern-ben nem mennék..München nem túl biztonságos a mai időkben és nagyon drága. Nyugaton Köln és társai szintén nem a legbiztonságosabb, viszont jó hely.
2016. febr. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocs, mi a

"STEOP" ?

2018. aug. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!