Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kémiai szaknyelv szótár?

Kémiai szaknyelv szótár?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Külföldön szeretnék tanulni angolul, vegyészmérnöki szakon. Valaki ismer olyan szótárat, amely kifejezetten a kémiai szavak, kifejezések tehát a szaknyelvet fordítja magyarra?

2018. aug. 27. 21:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Egynyelvi szótárt tudok ajánlani, de ez is csak részben fedi az igényed, mert mérnököknek szól, de gyanítom, az is hasznos lehet. Címe: Professional English in Use: Engineering. Van Academic Vocabulary in Use is, ami egyetemre megint csak hasznos lehet. Mindkettő elérhető pdf-ben.


Hogy áll az angol tudásod most? Ha nincs egy erős közeped, akkor még várj. Ha van, akkor én csak azt tudom javasolni, amit én is csináltam: google-ztam ki angol nyelvű kémia tankönyveket (gimiseknek szólót) Elkezded ezeket olvasni és hamar rájössz, hogy egy csomó minden nagyon hasonló, ami meg nem, arra is rájössz. (Vicces sztori, én a szerves kémiánál kicsit bekavarodtam: amit mi alkánnak mondunk, az angolul alkane (ejtés: alkén), s amire mi azt mondjuk, hogy alkén, azt ők úgy nevezik, hogy alkene (alkín))

Lényeg a lényeg, az ilyen tk-kból rád fog ragadni a lényeges szókincs, aztán egyetemen meg úgyis még többet fogsz olvasni és hidd el, nem lesz időd/kedved állandóan megnézni egy-egy szakszó jelentését magyarul, mégis el fogod tudni mondani a definícióját :)

2018. aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!