Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lenne értelme kimenni külföldr...

Lenne értelme kimenni külföldre nyelvet tanulnom?

Figyelt kérdés
6 éve tanulok angolul, tavaly raktam le a b2-t belőle. Szeretnék kimenni külföldre mert eléggé megkopott a tudásom, mivel azóta nem nagyon használtam. 10.es vagyok, megérné most kimenni külföldre ( Anglia, Amerika a főbb célok de bárhova máshova is:) )vagy várjak egyetem/ főiskoláig vele inkább? És ha már itt tartunk, van ösztöndíj középiskolában ami finanszírozna egy hosszabb kintlétet, 2hét+ ra gondolok
2010. jún. 21. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem várj az egyetemig, akkor az egyetem szervezésében tudsz kimenni külföldre fél évre. erasmus program a neve, érdeklődd majd meg, hogy ott is van-e ilyen, ahova majd jelentkezni akarsz.
2010. jún. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

vannak nyárra 4-6-8 vagy több hetes kurzusok, családoknál, kollégiumban vagy apartmanokban szállhatsz meg, intenzíven oktatják a nyelvet. Ezek persze nem olcsóak, de rendkívül hasznosak. Külföldön vagy, csak az adott nyelven tudsz kommunikálni, tehát rá vagy kényszerülve, hogy beszélj :)


Az is egy megoldás, ha keresel barátokat és a legközelebbi alkalommal kimész hozzá egy kis időre, pár napra vagy nyáron akár hosszabb időre is. Egy levelezőpartner is nagyon hatékony tud lenni.


És nem utolsó sorban ott az au pair állás. családoknál laksz, és a gyerekekre felügyelsz, segítesz a házimunkában, a gyerekek leckéjében és ha jó családhoz kerülsz, beíratnak egy nyelvtanfolyamra is.. ezt persze ráérsz akkor is, ha neadjisten nem jutsz be elsőre a fősulira, halasztasz egy évet, de nem töltöd hasztalan. Azt hiszem most már én is ezt tenném :)

2010. jún. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha van rá keret, akkor most menj!! Minnél fiatalabban, annál jobb.



Az ösztöndíjat mindenképp pályázd meg!!

2010. jún. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!