Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi a menete annak, ha kiszeret...

Mi a menete annak, ha kiszeretnék menni cserediákként külföldre?

Figyelt kérdés
Áprilisban töltöm be a 16-ot. Angolul alapfokon beszélek. Hallottam olyan programokról, hogy ki lehet menni akár egy tanévre és egy család szállásol el. Én az USA-ra gondoltam, de más ország is szóba jöhet. Nyári táborok/munkák is érdekelnének, de nem tudom, hogy ezeknek mi a menetük, feltételül és persze fontos, hogy megbízható hely legyen. Tudnátok nekem segíteni? :)
2011. szept. 30. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk anno csak USA csereprogram volt. Két évre lehetett csak jelentkezni, kevesebbre nem. Én úgy döntöttem, illetve a szüleim is kicsit a lelkemre beszéltek anno, hogy 15-6 évesen "gyerek" még az ember és pont ilyenkor van hatalmas szükség a szülőkre. Első nagyobb és komolyabb szerelmek, csalódások, bulik, alkohol, cigi, stb. Egyszóval ha nincs ott egy szerető szülő, könnyen elszállhat valaki ilyen idős korban.

Ez egy indok... A másik, hogy két évre beépülni egy vadidegen családba sem egyszerű, hiszen lehet hogy teljesen más körülmények, szokások közé kerülsz és ha első két hétben toleránsak is lesznek veled, alkalmazkodni nem fognak hozzád örökre, így gyorsan át kell szokni, ami nem mindig olyan egyszerű. Mondok egy példát, téged itthon szerény körülmények között, igazán jó emberi értékekkel megáldva neveltek fel, majd kint bekerülsz egy dúsgazdag, flegma, elit családba, ahol fel kell venned ugyanazt a stílust, hogy ellegyél velük, beépülj közéjük.


Én az au pairkedést tudom javasolni, vagy ha vársz még két évet, akkor külföldi önkéntestáborokat. Világot láthatsz, ismerkedhetsz, mégsem kell évekre bele simulnod egy idegen család mindennapjaiba. (hacsak nem évekre mész au pairnek)

2011. okt. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi, átgondolom:)
2011. okt. 1. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!