Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen a középiskolai (nyelvis...

Dani121 kérdése:

Milyen a középiskolai (nyelviskola) oktatás Franciaországban? Szeretném_tudni mire számíthatok.

Figyelt kérdés
Oktatás, franciaország, külföld

2018. szept. 5. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Középiskolába mész vagy nyelviskolába? Ha középiskola, és megmondod, melyik évfolyam és/vagy tagozat akkor tudok segíteni.
2018. szept. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy még nekem se mondtak semmit. Szept 10-én írok egy tesztet, ahol megnézik mennyire tudok franciául (kb semmenyire), és olyan szintre tesznek. Valami "kolázst" említettek, ha ez segít. /:
2018. szept. 8. 06:30
 3/13 anonim ***** válasza:

A collège még nem kifejezetten középiskola (lycée), hanem inkább az elemi és a gimnáziumi évek közötti iskola.

Általában 10-11-től 16 éves korukig járnak oda a gyerekek.

De Franciaországban fordítva számolják az iskolaéveket, vagyis a kollégisták a 6.-tól a 3.-ig járnak a collège-be, majd a seconde-ba a gimnázium kezdetén.

Az osztályozás sem egyestől ötösig van, hanem X/20 a formula.

Mikor indultok?

2018. szept. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Értem. Januárban töltöm be a 16. életévemet.

Ne haragudj, de hogy érted azt hogy mikor indulunk?

2018. szept. 8. 14:49
 5/13 anonim ***** válasza:

Azt akartam kérdezni, hogy mikor jössz ki Franciaországba.

Miután a collège után érdeklődtél, a korod miatt feltételeztem, hogy a szüleiddel jössz.

De még mindig nem tudom én sem és az első válaszoló sem, hogy mit értesz nyelviskola alatt.

Mert az lehet pl. tanfolyam is, ahol tudásszinted alapján tesznek kezdő-, haladó-, erős stb. osztályba.

De ennek semmi köze az rendes iskolákhoz.

Ilyen pl. az Alliance Française és egyéb nyelviskolák.

De ezekben kizárólag a francia nyelvet tanítják idegenajkúaknak.

2018. szept. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Már több, mint 1 hónapja kint élek. Olyan iskolába tesznek, ahol senki nem beszéli a francia nyelvet. Ennyit mondtak el, de az intézmény nevét se mondták még el.
2018. szept. 8. 19:28
 7/13 anonim ***** válasza:
Ki intézte az iskolát, biztosan nem mehetsz rendes iskolába, a college utolsó évfolyamába vagy az eggyel alattiba? Egy év alatt belejönnél eléggé a nyelvbe, és nem szoknál el teljesen a tanulástó. Nem biztos, hogy egy csak külföldiekkel teli osztályban megtanulsz franciául, a kiejtést legalábbis biztosan nem.
2018. szept. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hogyhogy "olyan iskolába tesznek"?

Ki tesz téged akárhová, aki még azt sem mondja meg, hogy milyen iskola?

Ha csupa idegennyelvű közé kerülsz, akkor nem szabályos állami collège-ről lehet szó, hanem olyasmiről, mint az Alliance Française, ahol csak délelőtt van tanítás, és fizetős.

Vannak dolgok, amiket nem értek a kérdésben és a kommentben.

2018. szept. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
10.-én megírtam a felmérőt, és azt mondták 2 hét múlva kapok értesítőt, amin rajta lesz az intézmény neve, kezdete. Amint tudom az intézmény nevét leírom! :)
2018. szept. 13. 03:26
 10/13 anonim ***** válasza:
Hol írtad meg azt a felmérőt?
2018. szept. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!