Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A gimnázium elvégzése után...

A gimnázium elvégzése után egyből kimehetek külföldi egyetemre, vagy csak magyar egyetemről ösztöndíjjal?

Figyelt kérdés

Kéttannyelvű gimnáziumba fogok járni szeptembertől, és mivel felsőfokon megtanulom a nyelvet az öt év alatt, utána külföldön szeretném az egyetemet elvégezni. Ez lehetséges rögtön gimnázium után?

14/F


2010. jún. 22. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, mennyi pénzed van, illetve hogy a teljes képzést ott akarod-e elvégezni, vagy csak 1-2 szemesztert?
2010. jún. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az attól függ, mennyi pénzed van,"


Az attól függ, A SZÜLEIDNEK mennyi pénze van

2010. jún. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a kérdező arra volt kíváncsi, hogy felveszik-e külföldi egyetemre hazai érettségivel... nem arra, hogy mennyibe kerül...

szerintem elméletben lehetséges, hogy felvesznek rögtön kinti egyetemre, de elég nehéz lesz a bejutás szerintem.

2010. jún. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ismerősöm, aki 56-ban kimenekült az országbol (forradalmár volt) őt felvették a Sorbone-ra magyar éretségivel.

Nem tudom hogy ez most hogy megy, de akkor így volt.

Pedig nem is volt szüksége diplomára: Mirage pilóta lett.

2010. jún. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok,

Ja, és alig tudott Franciáúl...

2010. jún. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, rögtön mehetsz.. De kell hozzá rengeteg pénz. Viszont egy-két országban találhatsz könnyen munkát..


Amúgy a gimnáziumi nyelvórák nem lesznek elegek, 5 év után sem.. A kinti életre nem készít fel.. Úgyhogy mellette gyúrni kell, ha nem akarsz egyetem előtt még egy féléves nyelvi kurzuson is részt venni..

Olvass sokat angolul, hallgasd sokat, mert még fiatal vagy és így sikerülhet egy jó kiejtést elsajátítanod.

2010. jún. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.:)

de egyébként nem angol kéttannyelvű hanem német=)

2010. jún. 25. 10:07
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

Én kéttannyelvű 5éves képzésre jártam franciából, de az első évtől kezdve lesznek nektek felvilágosítások a továbbtanulásról.Szerintem ami téged érdekelne, az lesz a legtöbb. Nekünk olyan lehetőségről beszéltek, hogy az egyetemet( ha a franciával megyünk tovább) Magyarországon illletve Franciaországban végezhetjük. Bár külföldön csak rövidebb ideig tartózkodunk, igy is 2 db dimploma lesz a kezünkben.Közben összeköttetéseink is születhetnek, így a munka is megoldottá válik az adott országban. De ehhez tényleg nagyon kitűnő teljesítményt ekll gimnáziumban elérned, mert csak nagyon keveseknek sikerül, de akinek igen, annak ettől kezdve nagyon jó élete lehet.

Szóval ha csak most szeptemberben kezded az iskolát, ne hamarkodd el a kérdéseidet, úgyis mindent el fognak modnnai, többször is mint szeretnéd, nekem elhiheted:D

2010. júl. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sima gimnáziumba jártam, de itt lakunk a szlován és az osztrák határ mellett, így többen ki akarnak menni külföldre tanulni. nekünk azt mondták, ha itthon felvesznek egy hazai egyetemre, akkor mehetsz csak ki! De sok helyen még az EU állapolgárainak is tandíj van és nagyon drága minden. Még Ausztriában is, máshol meg még drágább. Én majd talán ösztöndíjjal megyek ki 1-2 félévre.
2010. júl. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és Ausztriában felsőfokú nyelvvizsga kell az azonnali kezdéshez, vagy nyelvi felvételi van, ha nem mész át, akkor 1 év nyelvi előkészítő... nem tudom máshogy hogy van.
2010. júl. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!