Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt olyan aki a The Open...

Van itt olyan aki a The Open University-n tanul/tanult?

Figyelt kérdés

Azokhoz szólna a kérdésem, akik a fent említett angliai egyetemen tanultak távoktatásban.


Igazából nagyon sok kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, szóval ha találok itt ilyen személyeket, akkor leírnátok mindent róla, hogy hogyan működik élesben, és mi a véleményed?

Valamint, miért nincsenek követelmények? Ha jól láttam, még MSc/MA-ra is lehet jelentkezni, ha 1 modult elvégzünk alapképzésből, ami érdekesnek tűnik, mert ranglistákon elég jó kis egyetemnek tűnik, oktatásilag is, még akkor is hogy online folyik az egész.

Ráadásul úgy hallottam, ugyan olyan véleménnyel vannak erről a diplomáról a munkáltatók mint más egyetemi papírokról.


Vajon jelentkezhetek, ha jelenleg nappalin tanulok alapképzésen? Illetve miért vannak olyan hosszúra elnyújtva a mesterképzések, ha más angol egyetemeken csak 1 év, itt meg 3? (Az alapképzés is szintén 3, akkor az miért nincs elnyújtva?)


Ha lesz válasz, előre is köszönöm



2018. dec. 28. 02:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tanultan ott, de egy kollégám igen.


Ez egy színvonalas egyetemnek tűnik, más egyetemek elfogadják posztgraduális képzéseik bemeneteként.

2018. dec. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én annak az egyetemnek a "német ikertestvérén" tanulok, a Hágeni Távegyetemen.

Nálunk sincs különösebb felvételi követelmény ( felsőfokú német nyelvvizsga vagy német nyelv minimum 4 évig tanult gimnáziumban, meg informatika, közgazdaságtan, matematikánál szükséges az emelt matek, meg néhány tárgynál emelt érettségi ).


Szóval, nálunk a "felvételi" után beiratkozol, és megadsz egy címet, amire kiküldik neked a távolból ( Németországból, Hagenből) a csomagot, amiben az adott modulnak megfelelő anyag van. Én 2 modult teljesítek most, és két ilyen elég vaskos könyvnek megfelelő papíranyag.

Mi ezekből önállóan tanulunk, majd félévkor lehet menni vizsgázni, ami vagy írásbeli, vagy ilyen nagyon futurisztikus távmasinával történik, hogy egyszerre három képernyőn látod a vizsgáztatókat, előtted van egy kamera meg mikrofon, néznek téged és úgy vizsgázol.

Szerintem nagyon menő :D


Minket is mindig nyugtatnak, hogy ugyanolyan értékes a mi diplománk, mint a többi. Ami amúgy szerintem is igaz. Ha belegondolsz te is elvégzed ezt az Open Universityt, már azt mutatja, hogy tudsz angolul és önállóan is tudsz fejlődni.

Mert ez a nehéz a távoktatásban. Motiválni magadat hogy tanulj.


Annyi a szomorúság, hogy a diplomát is csak postán küldik ki :( semmi diplomaosztó :( Ami elég szomorú.


Remélem kicsit tudtam segíteni, tudom nem kifejezetten ez az egyetem, de mivel távegyetem, gondolom hasonlóan működik/működhet. Ha esetleg spam-nak érzed, akkor bocsi.

2018. dec. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, mindenképp hasznos volt :)


Igazából nekem nem dobna az angol tudásomon, hogy egy angol távegyetemen tanulok, mert jelenleg a BSc-t is egy angol egyetemen csinálom nappalin 😅

Illetve fiatalkorom óta itt élek.


Bár jobban belegondoltam azóta, és lehet jobban járnék, ha végeznék a BSc-vel, majd szintén full-time-ban (nappalin), elvégezném a mestert 1 év alatt, egy neves egyetemen.

2018. dec. 29. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!