Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen átlagot néznek, mikor...

Milyen átlagot néznek, mikor angol egyetemre jelentkezek?

Figyelt kérdés
Szeretnék Angliában továbbtanulni, de elég kevés infom van még róla.Érettségit néznek vagy hasonlóan mint itthon, féléves átlagokat nézik?Nehéz bekerülni?Az UEA-ra szeretnék jelentkezni (ha valaki esetleg onnan olvasna:D)
2019. jan. 4. 14:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Én most várom a visszajelzést UEA-ról. Viszont én Angliában tanultam, így nem tudom, hogy milyen szintet várnak el a magyar érettségiből. Viszont az egyetem honlapján minden információ fent van.

Egyébként egyetemenként eltérő. Van ahol emelt szinten kell 2 szakhoz közeli tantárgy és van ahol emelt sem kell. Meg ugye az adott szaktól us függ.

Az érettségin felül nézik a tanulmányi eredményedet, féléves nem kell, mert itt predicted grade-el jelentkezel, nem a már megkapottal. Ezen felül kell egy egy oldalas referencia a tanárodtól (természetesen angolul) aki úgymond beajánl téged.

2019. jan. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!