Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mesterséges intelligencia...

Mesterséges intelligencia vagy Cyber Security MSc?

Figyelt kérdés

Mindkettő ugyanúgy érdekel, és egyszerűen nem tudnék dönteni. Legvégső esetben pénzérmét dobok fel.


Személyes véleményekre lennék kíváncsi, ti melyiket választanátok és miért? Melyikre van nagyobb szükség Európában (Magyarország is opció), és milyen negatívumokat tudnátok mondani az egyikről és a másikról?

Milyen az elhelyezkedés és a munka ezeken az ágakon?


A kérdéseket előre is köszi.



2019. febr. 1. 20:54
 1/9 A kérdező kommentje:
Válaszokat*
2019. febr. 1. 20:56
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Ha nagyon-nagyon durva voltál matekból, akkor menj csak AI-ra. Mivel az AI 95%-ban atom durva matek.


Amúgy meg a security lesz a te barátod.

2019. febr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A szájberizé. Ha tényleg értesz hozzá, betegre keresheted majd magad.
2019. febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A matekkal nincsenek hatalmas gondjaim, bár mindig is feleslegesnek tartottam ebben a mértékben. Egyelőre a Cyber Sec felé húzok, viszont a másikat egy sokkal erősebb és jobb egyetemen/helyen tanítják, szóval még kérdéses.

Sima Advanced Computer Science lenne még ott, de az annyira nem köt le.

2019. febr. 2. 14:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem a cybersec könnyebb elhelyezkedést kínál. Mind a kettő divatos terület, de a cybersecre talán nagyobb a piaci igény.
2019. febr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is Cyber Security, DE!!!


Ha esetleg lesz mellette szabad kapacitásod, akkor mondhatni 'önszorgalomból' bevállalnék a helyedben egy AI - machine learning képzést mondjuk edx-en, online, 'oklevélért'. Eléggé sok, s eléggé mély tudást adó képzési lehetőség van Edx-en erre (is). Persze a végén az nem diploma súlyú, de hasznos tárgyi tudást ad (annyi, hogy a 'micromasters'-ek nem ingyenesek, de azért a Columbia által biztosított képzés CV-ben is jól mutat)

2019. febr. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 zoracle ***** válasza:

Az előzőkkel ellentétben én az AI-ra szavazok, már csak személyes passzióból :)


Engem teljesen rabul ejtett a téma, pontosabban a Machine Learning (nekem elég matekos a beállítottságom). Nagyon sok kurzust nézek online, és érdekes, az pedig nem kérdés hogy jövője van. És ezzel is 'betegre keresheted magad', főleg ha ML scientist-ként elhelyezkedsz egy erre specializálódó cégnél. De lehet hogy most pontatlanul szóltam hozzá, ha az általad emlegetett 'Mesterséges intelligencia' nem Machine Learning-et fed.


Egyébként a Cybersecurityben is foglalkozhatsz sok Machine Learning-gel, az egyetemi oktatóm épp a két téma határterületén lévő dolgokkal foglalkozik.


Azt meg szabad kérdezni, hogy hol tervezel MSc-t tenni?

2019. febr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ahogy így mindenki emlegeti, hogy mennyire matekos szak az AI, elkezdtem jobban húzni a Cyber sec felé.

Az AI-al sosem voltak konkrét terveim, csak megláttam a szakot és megtetszett.

AI-ra a University of Leeds a kiszemelt egyetem, viszont ott sajnos nincs Cyber Sec, az csak egy környékbeli közép egyetemen indul. Végig néztem minden környékbeli egyetemet, de csak ez a két szak fogta meg a fantáziámat valamennyire is.

2019. febr. 4. 10:34
 9/9 zoracle ***** válasza:
100%

A University of Leeds valóban nagyon szimpatikus, én szívesen mennék oda a helyedben. Ha a környékbeli közép egyetem az Bradfordot jelenti, akkor szerintem az nem éri meg, ott előfordulhat hogy csalódni fogsz. Én Londonban vagyok a King's College-on, nálunk pl. van Cyber Security MSc. De ez nem reklám, és a King'set például nem ajánlanám igazán másoknak, még az is lehet hogy nem itt fejezem be a diplomám.


De feltételezem hogy konkrétan Leedsbe szeretnél költözni személyes ok miatt, hogyha ennyire lokálisan keresel. Én a kettő közül a UofLeeds-re szavazok, de persze a te döntésed :)


Nagyon sok sikert a tanulmányokhoz!

2019. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!