Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi a különbség a top up és a...

Mi a különbség a top up és a university között? Hisz mindkettő Level 6. És elvileg mindkettő degree-t ad.

Figyelt kérdés

#egyetem #diploma #bachelor #postgraduated
2019. febr. 23. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem Angliáról van szó.


A top up, az az amikor NEM egyenes ágon szerzed meg a (BSc/BA) diplomád.

Akkor vagy egyenes ágon, amikor A-level/BTEC/érettségi után egyből a 3 éves bachelor degree-re jelentkezel, ami magába foglalja a level 4,5,6-ot megszakítások nélkül. Vagyis 1 szak az egész.


Viszont vannak a HnC és a HnD képzések. Az előbbi az az egyetem első évével, míg a második az egyetem második évével megegyező. Évről évre kell jele jelentkezned képzésről képzésre.

HnD-vel már páran dolgoznak is, illetve ugyanúgy felsőoktatás, csak nincs diplomád mert nem fejezted be a harmadik, diplomát adó évedet. Kicsit hasonlít a magyar FOSZK-ra, de talán többet ér mert egy az egyben beszámolják a végzettséget alapképzésbe, és csak +1 év a diploma.


Szóval HnD után még van esélyed lediplomázni (ha mindig megvoltak a követelményeid), és akkor elvégzel egy +1 éves képzést, ezt hívják top up year-nek. Ez ugyanúgy BSc/BA diplomával egyenlő.

A top up, az a képzés, ami lehetőséget ad befejezni a teljes alapképzést miután már megvan az első 2 éved, azaz a HnD (higher national diploma).


Hogy mi áll a diplomán, azt nem tudom, de szerinten a BSc ugyanúgy rajta van, meg talán megemlítik, hogy ez topup year volt.


Véleményem szerint, ha valaki diplomázni akar, hiába egyszerűbb bejutni HnC-re, utána meg HnD-re (kb 30-4p UCAS kell csak), akkor is sokkal egyszerűbb ha egyből egy teljes 3 éves degree course-ra jelentkezik az illető.


Egy ismerősöm HnC-ről jött át hozzánk első éves BSc (hons) alapkézésesekhez, mert szerinte olyan ott a képzés mint College-ban, hogy unit-ok vannak, 3 assignment-el, összesen 12-14 beadandóval meg feladattal stb, és mindegyiken 40% a minimum hogy átmehess.

Szóval ott kicsit meg van kötve a kezed.

Alapképzésen meg minden tárgyból 1 assignment van, igaz az nagy és hosszú, de szerintem így is egyszerűbb 1 nagy mint sok kicsi feladat. És csak egy overall 40% a pass-hoz.


Remélem érthetően írtam, ha van még kérdésed, írj nyugodtan.


Röviden a válasz annyi a kérdésedre, hogy mindkét level 6-os év ugyanolyan szintű végzettséget ad. Csak így megspórolja az ember az évről-évre jelentkezést, új osztálytársak évente stb..

2019. febr. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Így visszaolvasva eléggé megcsavartam a választ.


A top-up year az a 3. év az egyetemen ha eddig csak az egyetem 2. évéig végezted el a szakod, és egyenértékű a rendes BSc/BA papírral, sőt. Ugyanaz.


Viszont a top up-osok külön vannak az alapképzéses 3. évesektől, mert általában másabb (általánosabb) tárgyak vannak top up-on.

2019. febr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én most végzek HND-t. Akkor, ha jól értem, a top up, vagy az egyetem level 6, mindkettő egyenértékű(kb). Még egy dolog nem tiszta. A level 5, vagyis a második év, megfelel a magyarországi főiskolai diplomának, vagy alatta van? És akkor a level 6 az egyetemi diploma otthon? Vagy a level 5 otthoni 2. év, és itt egyetemen lehet letenni a magyarral egyenértékű főiskolai diplomát level 6-on? Ez a level 6 a degree? Vagy ez a batchelor degree?
2019. febr. 24. 02:23
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, és ez a HND 2éves, level 4-5. Aminek az első éve a HNC, de nem kellett új osztály. Viszont jelentkezni újra kellett. Szerintem a színvonal elég gyenge. Bár az is iskolafüggő.
2019. febr. 24. 02:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy látom nem tiszta a dolog:D


Ezt a top up vagy egyetem level-t nem értem, mert ilyen nincs. Kicsit túlbonyolítod, de igazából nagyon egyszerű.

A BSc vagy BA jelölésű végzettség a diploma, ami bachelors. Ez Angliában a 3 éves képzés, viszont ez egyenértékű amit top up year elvégzése után is kapsz. Ez a level 6. Ez Magyarországon felel meg az alapképzésnek, ami régen a főiskolai diplomát jelentette. De egyébként már Magyarországon is BSc jelölésű a 3 éves szaknak a szintje. (Vagyis bachelors ez is.)


A HnD, azaz az egyetemi 2. év (level 5) Magyarországon nem diploma. Talán a FOSZK (felsőoktatási szakképzéssel) egyenlő. De inkább úgy mondanám, hogy ugyanúgy az egyetem első két évét jelöli.


Az egyetemi diploma magyarban, amit mesterképzésnek vagy MSc/MA-nak hívnak, az egyenlő a level 7-el Angliában. (Ugyanúgy MSc/MA Angliában is a jelölése)


Kicsit hogy átláthatóbb legyen:

HnC - level 4, egyetem első év


HnD - level 5, egyetem 2. év


BSc/BA - Level 6, egyetem 3. év, és bachelors degree, azaz főiskolai diplomát ad. Ugyanezt kapod a top up year elvégzése után is. (Teljesen ugyanaz 100%-ban.)


MSc/MA/Masters - Level 7, Angliában ez egyetemen 4. év, ez felel meg az egyetemi diplomának otthon.



Egyébként a level 4 és az felett már egyetemi level, azaz university level. Mivel ez már felsőoktatásnak minősül.

Ezt általában University nevű helyeken oktatják, de előfordul College-okban is.

Ha College-ban tanulsz, igazából ugyanaz, csak annyi a különbség, hogy a diplomát egy másik leszerződtetett egyetem adja, mert BSc/BA (főiskolai)

vagy MSc/MA (egyetemi) diplomát csak olyan intézmény adhat ki Angliában, ami University. Például University of London. De te ettől függetlenül tanulhatod a szakod a Huddersfield College-ban is mondjuk, csak a Uni neve lesz rajta a top up year után elvégzett főiskolai diplomádon.


A HnD-t általában nem egyetem, hanem mondjuk Pearson adja. (Ettől független ugyanúgy felsőoktatás)

2019. febr. 24. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2019. febr. 24. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!