Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az amerikai egyetemek túlérték...

Az amerikai egyetemek túlértékeltek, vagy valóban olyan jók, mint amilyennek beállítják?

Figyelt kérdés
Mármint valóban nem jobb egy német, svájci, dán, kínai vagy szingapúri egytem bizonyos szakokon, mint az amerikai?

2019. márc. 3. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Szak és egyetemfüggő. Ott is vannak jobb és rosszabb egyetemek, és egyetemi szakok. Pl itthon hiába végzel el egy kommédiát vagy szociológiát a legjobb egyetemen se mész vele semmire. Viszont bárhol végzed az orvosit, akkor biztos állás vár.
2019. márc. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
31%
Azt elfelejtettem írni hogy Amerikában nagyon drága az egyetemi képzés, és a legmagasabb összegű ösztöndíjjal is maximum a felét tudod állni, a többit saját zsebből kell,plusz a kinti szállás, és megélhetés.
2019. márc. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
31%
Te most gondolom arra gondolsz, hogy 'jobban tanítanak-e, okosab leszek-e', és valószínűleg igen, a világ legjobb egyetemein nagyon magasak a követelmények, nehezebb jobb eredményt elérni mint máshol, a diákok rengeteget tanulnak. Viszont valószínűleg nincs hatalmas különbség egy jó amerikai egyetem oktatása és mondjuk egy jó dán egyetem oktatása között, a rangsorokat nem csak az oktatás színvonala alapján készítik el, hanem olyanokat vesznek figyelembe, hogy hol folynak legjobb kutatások, stb. Azért az amerikai egyetemek a legjobbak mert oda folyik a legtöbb pénz! Ezért is ilyen drágák a tandíjak, valamiből fel is kell őket tartani. Meg hát itt lehet bizonyos kapcsolatokra szert tenni, meg ugye márka... ez most olyan, hogy pl megveszel valami drága márkát, de ez nem azt jelenti, hogy egy bizonyos valamivel olcsóbb márka rosszabb minőségű lenne. De a márka az márka, mindenki azt tartja a legobbnak, az a legdrágább stb.
2019. márc. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!