Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában megéri a mesterképzé...

Angliában megéri a mesterképzést is csinálni?

Figyelt kérdés

A hitel miatt kérdezem, mert másabb a visszafizetése mint az alapképzésnek. (Csak a tandíjra lenne hitel felvéve, minden más kiadás fedezve van)


Az alapképzés tök elfogadható, kedvező a visszafizetése, nem tud csődbe tenni, nem tudsz megcsúszni se semmi.

Viszont ezek a mesterképzés hiteljeire is vonatkoznak, csak ugye teljesen külön számolják az alapképzéstől, és így ha valaki eddig havi 30 fontot fizetett vissza, így ebből havi 70 font lesz például.

Így már kicsit húzósabbnak tűnik és elbizonytalanítónak, hogy duplázódnak a visszafizetési árak, mert 1 év mestert is csináltál. Fizetés meg nem tudom mennyivel lenne magasabb.. Pályakezdőként gondolom nem sokat dob.



Tapasztalatok/vélemények?



2019. márc. 6. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Most nem teljesen értelek. Az alapot is ott csinálnád/csinálod? Ilyen esetben valóban húzós lehet a visszafizetés, de ezt egész egyszerűen neked kellene kiszámolni, hogy mit engedhetsz meg. Én is ott tervezem a mestert elvégezni, és a kezdő fizetésből ítélve nagyon egyszerű lesz visszafizetni.

Nézz szét mit ér a szakmád, és aszerint futtass egy precíz számolást.

Egyébként a tanulásra pénzt adni mindig jó befektetés:

2019. márc. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, az alapképzést is itt csinálom.

A szakon amin tanulok elég jó fizetések vannak egyébként. (IT)

Ha valaki csak alapkézést vagy a mestert csinálja, az nagyon megéri. Viszont ha valaki mindkettőt itt csinálja, az valamivel több mint a dupláját fizeti vissza havonta, mintha csak az egyik képzést csinálta volna itt..

És persze ahogy számoltam, heti 600-700 fontos fizetés mellett nem tűnik soknak az a havi 60-70 font, de akkor is a dupláját fizeted 30 évig vissza (ha mindig be vagy jelentve és ugyanennyit dolgozol), mintha csak az alapkézést csinálnám. Viszont nem tudom mennyivel keresnék többet mesterképzéssel.


Nem tudod esetleg, hogy magyarok akik ingyenes egyetem miatt Dániába/Skóciába mennek tanulni, ők hogy oldják meg a lakhatást? Ők csak arra veszik fel a hitelt a tandíj helyett, vagy kapnak ösztöndíjt ami fedezi?

2019. márc. 7. 08:33
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Eleinte annyival nem keresnél többet, de ha csak a pénz miatt csinálod már régen rossz. Azonban hamarabb érhetsz el magasabb pozíciót, továbbá vezetői állást.

Én nem aggódnék amúgyse amiatt a pénz miatt. Egyébként a fizetéshez képest kell visszafizetni,

Tehát 21 ezer évi felett a különbözet x százalékát. Most pontos értéket nem tudok mondani, de olyan 8% korul van.


Nem, ott tanulókat nem ismerek.

2019. márc. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A határ az 25 ezer font/év lett, illetve az afelett keresett összeg 9%-át kell fizetni.


Nem a pénz miatt csinálom az egészet, de ha úgysem keresel többet, akkor felesleges újabb 9 ezer font hitelt felvenni, amit külön kell fizetni az alapképzés mellett, így megduplázva a havi hitel visszafizetés összegét.


Esetleg ha vannak Angliában MSc/MA-n (ex)tanulók, szívesen várnám a válaszaikat.

2019. márc. 7. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!