Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szülésznő képzés Angliában?

Szülésznő képzés Angliában?

Figyelt kérdés

Tudna valaki segíteni, hogy Angliában hogyan lehet szulesznonek tanulni? Főiskolai 3-4 éves képzésre van lehetőség vagy ilyen OKJ tanfolyam van? Mik a kritériumok, hogyan lehet bekerulni egy főiskola szülésznői szakára? Pl milyen ponthatarok, milyen tantárgyból kell emelt érettségi, kell - e emelt szint mondjuk bioszbol, szükség van e kémia érettségire is..

Az angliai képzést elfogadjak más országokban is, mert pl a magyart nem mindenhol. Illetve az is érdekelne, hogy mennyi a tandíj kint erre a szakra, vagy érdemes e felvenni diakhitelt?



Ezekre a kérdésekre szeretnék választ, mert érdekel nagyon a szülésznői szakma és gondolkodom a kikoltozesen is, és ha már így adódik akkor kint is kezdenem el a tanulmányaim, mert annak nem látom értelmét hogy megcsinalom itt és utána meg győzzem tenni a különbözeti vizsgákat, mert nem fogadják el a vegzettsegem.


Szívesen meghallgatnam annak a véleményét, aki mondjuk pont ezt tanulta Angliában és már tudja hogy mennek a dolgok :)



2019. ápr. 30. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:

A magyart elfogadják kint.

Idehaza egyszerűbb és olcsóbb, és még akkor is megéri, ha közben mégis kérnek szintvizsgát.

2019. ápr. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nos, én nem tudom a választ, de azt igen, hogy az angliai oktatást teljesen más, mint a magyar, itt nem fogják tudni, hogy mi az az OKJ, érettségi, stb.

Középiskola 16 éves korig tart, utána Gcse, és utána általában collegebe mennek tanulni, amit akarnak. Lehet A levelre menni, az olyasmi, mint az emelt érettségi, szintén collegeban.

2019. ápr. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2.-nak.


"...teljesen más, mint a magyar, itt nem fogják tudni, hogy mi az az OKJ, érettségi, stb."


Az OKJ szakma, az EGÉSZ EU-ban elfogadott!

2019. ápr. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor se fogják tudni...tapasztalat. Csak a saját végzettségeiket ismerik.
2019. ápr. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az érettségit ismerik. Ha magyarul mondod, hogy érettségi, akkor persze nem értik. De például general secondary school certificate-ként már meg fogják érteni mit akarsz mondani.

A komolyabb egyetemeknek szokott is lenni egy külön linkjük, ahol meg lehet nézni, hogy melyik országból milyen végzettség kell a jelentkezéshez, azt is megmondják milyen jegyek kellenek. (Oxbridge-en például fent van). Külön veszik Magyarországot is, és azt is leírják kell-e emelt, meg milyen jegyek.


Kérdező:

Egy BSc alapképzést kell elvégezz. Random rá is kerestem egy ilyenre:

[link]


Ahogy látom ez egy top 50 körüli egyetem, szóval az elvárásaikat így vedd figyelembe. Lehet valahol kevesebbet kérnek, valahol pedig többet.

Lehet vannak ilyen OKJ-hoz hasonló BTEC szakok, de szerintem azokat nem nagyon veszik komolyan. (Tapasztalat, BTEC-en voltam egyetem előtt. Inkább csak a szakmunkásoknak jó az, pl kőműves, szakács, fodrász..)


A képzés áráról:

Évente £9,250 az ára, a diplomáig ezt triplázd meg. (Ha nem buksz.) Mivel feltételezem nem fog menni a zsebből kipengetés, ott a student finance, diákhitel.

Az elég kedvező egyébként. Csak akkor kell törlesztened, ha van munkád és legalább 25 ezer fontot keresel évente, ami már szép fizetés Angliában is. És a 25 ezer font feletti összeg 9%-át kell törleszteni.

Példa a valóéletből: Keresel HETI 600 fontot, és havi 30 fontot törlesztesz. Szóval szinte filléreket a fizetésedhez képest. (Ha magyarba költözöl, akkor havi 360 ezer forint feletti összeg 9%-át fizeted azt hiszem)


Ha nincs munkád, nem törlesztesz. Ha nem keresel ennyit, nem törleszted. 30 év után elévül, akkor is ha nem fizettél bele egy fontot sem.


Szóval a diákhitel az utolsó dolog ami miatt rágódni kéne, mert nagyon kedvező. Credit check-ben sincs benne, szóval nem zavar ha másféle hitelt akarsz felvenni a közeljövőben.


Viszont nem árt sietned, mert nem tudni mi lesz a BREXIT miatt. Bár kétlem, de van rá némi esély, hogy EU-s diákok nem kapják meg többet a hitelt, vagy esetleg más feltételekkel.

2019. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van interjú is, mindenkinek, ezt is vedd figyelembe. Amúgy kint 3 éves, és 40 szülésen veszel részt a diplomáig. UCAS-t böngészd.
2019. máj. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!