Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az Egyesült Királyságban +...

Az Egyesült Királyságban + Svájcban a gyógyszerészeti az nem osztatlan képzés? Illetve csak akkor kap az ember doktori címet, ha MSc után PhD -zik? Tehát nincs foglalkozásdoktori cím, mint a dr. Pharm, dr. Vet. , stb?

Figyelt kérdés

Főleg Svájc és az Uk érdekelne... Az ETH Zurich-en például olyan van, hogy Pharmacy MSc, illetve Pharmaceutical Sciences MSc, BSc-ből, pedig csak a Pharmaceutical Sciences van és arról lehet menni a Pharmacy mesterre is...


Az Oxfordon pedig csak DPhil-t láttam (3-4 éves), ez viszont nem tudom, hogy ebben az esetben az itteni PhD-nak felel e mwg, vagyis a gyógyszerészek már a gyógyszerészeti diploma megszerzése után mennek e erre, vagy esetleg ez maga feleltethető meg az osztatlan mesterképzésnek?


Sajnos az angol egyetemek 90 százalékának nem jön be a honlapja, s most nincs lehetőségem VPN-re.


2019. júl. 20. 18:18
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja igen, és például az Oxfordon is van Pharmacology MSc... Vagyis akkor a gyógyszerészeti képzés Angliában nem osztatlan?
2019. júl. 20. 18:56
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
Az Egyesült Királyságban ismeretlen a foglalkozásdoktori cím, az orvosoknak sincs. Az igaz, hogy őket doktoroknak hívják a köznyelvben, de ez nem az egyetem által adományozott megkülönböztető cím, mint itthon. Csak a PhD létezik, de azt csak annak érdemes megcsinálni, aki kutatni szeretne. A DPhil ritka, a PhD-vel gyakorlatilag egyenértékű doktorátus, amely attól abban tér el, hogy a kreditek egy része oktatott tárgyakon alapul, míg a PhD csak egy nagyon komoly egyéni kutatás, nincsenek oktatott tárgyak.
2019. júl. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, hasznos volt!
2019. júl. 20. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!