Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Aki Erasmus-ra megy, az...

Aki Erasmus-ra megy, az tényleg csak bulizni fog féléven át?

Figyelt kérdés
Hallottam sokaktól, hogy nem a tanulásról szól a dolog valójában.

2019. júl. 14. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Vannak, akik tanulnak. Sok a buli, az tény, de aki akar, az tanul is mellette. Én pl sose voltam bulizós, de mikor Erasmusos voltam, igen sok buliban megfordultam, de sokan voltak, akik csak nagyon ritkán jöttek.
2019. júl. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugyanannyira igaz, hogy minden egyetemista csak bulizik meg szexel füvel-fával és nem tanul semmit!


Akinek ez a lényeg, az itthon is, meg Erasmussal is ilyen, aki meg tanulni akar, az itt is, meg ott is tanul.

2019. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Én az Erasmus alatt 1 buliban voltam összesen. Általában tanultam a kinti tárgyakra, illetve az itthoniakra, hogy ne legyen csúszás Erasmus miatt, szóval egyáltalán nem unatkoztam kinn. Amikor volt éppen valamennyi szabadidőm akkor egy-két helyre elutaztam a közelben, hogy lássak valamit.

Attól függ ki mire használja az Erasmust, én fejlődésre (szakmailag, nyelvtanulásilag) és kapcsolatépítésre használtam. Olyan is van aki bulinak használja csak. A karriered során akkor fogod a hasznát venni igazán, ha úgy állsz hozza ahogy én és sokan mások is (szerintem).

2019. júl. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Nekem kint mondták a tanárok, hogy nem tesznek különbséget Erasmusos és nem Erasmusos között, tehát ha valakinek nehéz el lehet menni másik órára. Nekem pedig pont azok az órák kellettek így muszáj volt tanulnom, mert ugyanazt várták el mint az anyanyelviektől. Persze ez lehet iskolafüggő is. (És pont Spanyolországban voltam, ahol azt mondják hogy minden fiesta meg siesta).
2019. júl. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
Én a múlt félévben voltam Eramuson, és csak a legelső és legutolsó bulikra mentem el, a többire nem. 4 hónap alatt vagy 4-5 buliban voltam, de én tanulni mentem ki, nem bulizni.
2019. júl. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36%

Az Erasmus alapvetően a kultúra megismeréséről szólna, nem arról, hogy odamész és megszakadsz a tanulásban. Ha te bulizni akarsz, akkor egészségedre.


Szóval Erasmusra annak jó mennie, aki érdeklődik az ország iránt és mellette áll annyira jól az egyetemi tanulmányaiban, hogy külföldről csak néhány kreditet hazahozva is vígan meglegyen. Ha több féléves lemaradásod van már most és kénytelen vagy megszakadni a tanulásban, akkor sok értelme nincs kimenni, mert kb. az egyetem és az albérlet (rosszabb esetben kolesz) közti utat fogod csak tudni felfedezni, mert másra nem lesz időd tízen x tárgyat felvéve.

2019. júl. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!