Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Izguljunk együtt az utolsó...

Izguljunk együtt az utolsó pillanatokban; hova jelentkeztetek, hány pontotok van, szerintetek felvesznek-e?

Figyelt kérdés

Holnap kihirdetik a felsőoktatási felvételi ponthatárokat, én már nagyon izgulok és várom, így kíváncsi vagyok másokra is. Ti hova jelentkeztetek, hány ponttal és szerintetek van remény?


Valamint továbbá nekem igen feltűnő, hogy minden évben az egyik legnépszerűbb szak az orvosi. Miért akar szinte minden 3. ember orvos lenni? Itt is, amikor olvasgatom a kérdéseket szinte csak olyanokat látok, hogy orvosi-orvosi-orvosi.


Én egyébként az SZTE ETSZK-ra jelentkeztem ápolónak. :) Sok sikert mindenkinek!



2019. júl. 23. 18:31
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
22%
Huh hát én ilyet nem vettem észre, hogy minden 3. ember orvos akar lenni, vagy azon gondolkodna, hogy orvosira jelentkezne...
2019. júl. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Nekem az ismerőseim között is nagyon sokan, nyilván pontosan lehet ez nem így van, de nagyon sokan, pl. csak a SZOTE-ra 1548-an jelentkeztek...
2019. júl. 23. 18:41
 3/35 anonim ***** válasza:
60%
Szia, 450 pontom van, jogra jelentkeztem, remélem felvesznek.
2019. júl. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Sok sikert😍
2019. júl. 23. 18:59
 5/35 anonim ***** válasza:
20%

Már jó pár ilyen kérdésre válaszoltam, szóval ha olvasgattál, tuti láttad :D SZTE pénzügy számvitel 446


Izgulok, bár nem hiszem, hogy magasabb lenne ennél majd a ponthatár, de azért mégis csak megnyugtatna ha meg lenne már 😅

2019. júl. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
35%
Fernuniversität Hagen, matek szak, nem kell pont.
2019. júl. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
40%
Azért jelentkeznek sokan orvosira, mert biztos elhelyezkedési lehetőséget biztosít, külföldre is nyitva áll az ajtó, illetve egy idő után igen jól lehet keresni ezzel a diplomával (főleg magánrendeléssel). Nekem is feltűnt, hogy többen jelentkeznek már orvosira, tavaly is több ismerősöm jelentkezett, a mi osztályunkból is legalább 3-an mentek orvosira tavaly előtt. Szerintem ez nem probléma, hiány van belőlük most, így ez teljesen jó, hogy sokan jelentkeznek rá.
2019. júl. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
74%
Igen sokan jelentkeznek, de statisztikailag más szakra többen, mert több helyen indul az orvosi csak 4 helyen és olyan 1000-1000 fő a jelentkezés. Nem ez a legnépszerűbb. Gyakorin állandóan orvosis kérdéseket lehet látni és itt a válaszolok 50% orvosira jár ezt tapasztaltam. Ebből az igazi arany olyan 1% a többi hazudik róla ;). Aki AOKra jár inkább eü csoportba írjon azzal segít, de oda bezzeg nem csak az oktatásba de itt aztán tényleg minden második ember az...érdekes.. mondjuk anyagmernokot sose látsz itt vagy agrármérnököt, de infóst is csak elvetve. 50% orvos 20% jog 15% gazdasági a maradék meg egyéb... nézd meg a kérdéséket. A kérdések zöme februárétól ezekre iranyul ;)
2019. júl. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
81%

ELTE TTK fizika BsC-re jelentkeztem, 444 pontom van. Szerintem felvesznek, az elmúlt évek ponthatárai alapján.

Ha valaki még felvételizik ide, vagy más egyetemre fizikusnak, az dobjon egy üzit :D

2019. júl. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
76%

Debreceni Egyetem ÁOK - orvosi képalkotó és laboratóriumi diagnosztikai analitikus BsC-re jelentkeztem :)

373 volt tavaly a ponthatár, nekem 382 van.

Eddig a legtöbb pont,aki kellett a szakra az összes évre visszamenőleg,az 376 pont volt ,szóval eléggé bízom abban,hogy felvesznek. :D

2019. júl. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!