Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelező alapképzésben ez mit...

Early Bird 1106 kérdése:

Levelező alapképzésben ez mit jelent?

Figyelt kérdés

"(8) A levelező munkarendű képzésben az érintett hallgatókkal kötött megállapodásnak megfelelően a hallgatók tanórái havonta, munkanapokon kerülnek meghirdetésre. A konzultációk félévenként 5 alkalommal, hétfő-kedd vagy csütörtök-pénteki napokon kerülnek megtartásra."


Mit jelent gyakorlatilag, hogy "havonta, munkanapokon"?

Általában mikor szokták ezeket a tanórákat leadni? És hányszor havonta?


2019. júl. 24. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Hat nalunk pénteken delutan es szombaton voltak megtartva az órák. Érdekes! Nem tudtam,hogy ez ilyen változó.
2019. júl. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Benne van a megfogalmazásban, azaz minden hónapban hétköznapokon kell konzultációra menned, ha levelezőre jelentkeztél.

Ha arra vagy kíváncsi ezt vagy támogatja a munkáltatód és az fnsz szabadságot konzultációra vagy szabit veszel ki..vagy nincs munkahelyed vagy olyan munkahelyed van ahol műszakban dolgozol és tudod a munkaidődet beosztani.

2019. júl. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lévén, hogy munkaviszonyban vagyok, hogy oldjam meg, ha pl. péntek du. van oktatás? A gyakorlatban ez hogy van általában? Ha péntek-szombatra teszik a tanórákat, a péntekeket el lehet "bliccelni"?
2019. júl. 24. 21:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon jófej a munkáltatód, és meg tudod beszélni vele akkor elenged. Ha nem, akkor elhasználod a szabadságaidat. Más is így csinálja. A munkanapokat akkor tudod ellógni, ha olyan óra van akkor, amire nem kötelező bejárni. (előadás) Szemináriumok, gyakorlatok esetében ez neccesebb.
2019. júl. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tehát egy félévben havonta egyszer kell menni hétfő-kedd VAGY csütörtök-péntek kombinációban, ha jól értem?
2019. júl. 24. 21:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5: szerintem gyakrabban. A szorgalmi időszak általában 13-14 hét. Tehát ebből kell ötször. Plusz erre jönnek rá a vizsgák.

Ha a munkahelyeden nem tudod megoldani, akkor inkább olyan intézményt keress, ahol szombaton vannak a konzultációk.

2019. júl. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De most a konzultáció egyet jelent a szöveg szerint a tanórával? Mert az én értelmezésem szerint nem jelentene egyet. Vagy mi a p*csa van?
2019. júl. 24. 21:56
 8/8 anonim ***** válasza:
A konzultáció az összes tanórát jelenti amit egy blokkban adnak le. (előadás, szeminárium, gyakorlat). Esetedben ebből 5 lesz egy félévben.
2019. júl. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!