Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pótfelvételin szerintetek...

Pótfelvételin szerintetek logikusan hol lesz nagyobb esélyem? SOS (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Mivel csak 1-et lehet jelölni és nagyon rövid a határidő, így nagyon tanácstalan vagyok, nem szeretném elszúrni.


Ebből a kettőből kéne választanom:

1/ BGE-PSZK gazdálkodás és menedzsment

2/ Debreceni Egyetem GTK pénzügy számvitel


A tegnap kijött adatok szerint a BGE-n 341 volt a ponthatár, a DE-n pedig 328.


Viszont a BGE adott szakára 30-100 embert vesznek fel, míg a DE csak 10-35 között.


Nekem 360 pontom van.

Szerintetek hova van a nagyobb esély logikusan?

Ahol kevesebb volt a ponthatár az általános eljárásban?

Vagy ennek itt nincs jelentősége és inkább ott van nagyobb esély, ahol több a felvehető létszám?


Előre is nagyon köszi minden hasznos segítséget!!



2019. júl. 25. 09:07
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

10

Köszi! 🙂

És szerinted hová nagyobb az esély? Ahol kevesebb volt a ponthatár az általánosban, vagy ahova nagyobb lesz a felvehető keretszám?

Győzzön már meg valaki😁😁

2019. júl. 26. 08:45
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Hétfőn majd latolgatjuk az esélyeket, jó?

Keretszámok nélkül teljesen felesleges bármit tippelni.


Alap esetben (most szaktól függetlenül) a pót eljárásban érdemesebb olyan szakot megjelölni, ahol a legalacsonyabb a min. felvehető szám. Pl ha van szak, ahova felvesznek 10-30 diákot és csak 9-én jelentkeznek, akkor nem indulhat a szak, tehát eleve bukó a dolog. Mivel az alap eljárásban maradt helyük, így nem túl népszerű az adott szak vagy sok embert máshova vettek fel, így minél nagyobb a min létszám, annál kisebb az esély, hogy indul egyáltalán a szak.


Szóval most még tényleg nem tudunk tippelni.


Meg kell nézni az előző évek statisztikáját. Ha gondolod, akkor majd letoltom az adatokat és nyomok rá egy két képletet, programmal tudok gyorsan statot vagy prognózist csinálni hozza.


Amúgy rendes eljárásban nem jelentkeztél?

2019. júl. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az alap eljárás és a pót eljárás ponthatárának semmi köze nincs egymáshoz, azon kívül, hogy az utóbbi nem lehet alacsonyabb, mint az előbbi.

Pl alap eljárásban 356 pont volt a ponthatár. Pótban meg pl 1 hely volt hirdetve, tehát a legmagasabb pont számú diák pontja lesz a ponthatár, mondjuk 465 pont.

A ponthatár a jelentkezők pontjaitól függ és hogy hány embert vesznek fel az adott szakra.

2019. júl. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

12:

Renden, térjünk 🙂

Az nagyon jó lenne, ha tudnál majd rá futtatni egy valószínűség számítást.

Hát azt gindolom, az kizárt, hogy egy gazdasági karon akár a pénzügy számvitel, akár a gazdálkodás menedzsment ne induljon el.

Az általánosban nem jelentkeztem.

2019. júl. 26. 09:45
 15/20 A kérdező kommentje:

13:

Ok, de ezen logika alapján, akkor mégis csak oda a nagyobb az esély, ahova több a szabad hely, nem?

2019. júl. 26. 09:47
 16/20 anonim ***** válasza:

A minimum és a maximum létszámot is kell nézni hozzá.

Pl tavaly a bge pszk szakjaira kb kétszer annyian jelentkezzek, mint akiket felvettek, míg a de-n kb mindenkit felvettek.

A tavalyi pótos keretszámokat nem ismerem, nem néztem utána.

2019. júl. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

16:

Ennek, hogy hova, mennyien jelentkeztek és ebből mennyit vettek fel, hol lehet utánanézni?

Mert néztem a felvin, de ilyen szülési lehetőséget nem találtam.

2019. júl. 26. 11:24
 18/20 A kérdező kommentje:

16:

Megtaláltam, csináltam egy gyors statisztikát visszamenőleg 5 évre.


Felvettek aránya a jelentkezők számához képest, a pótfelvételi eljárásban:

BGE-PSZK 75,86%

DE-GTK 76,63%


Úgy érzem, nem vagyok még előrébb:DD

2019. júl. 26. 12:21
 19/20 anonim ***** válasza:
Felvi.hu statisztikák a korábbi évekre.
2019. júl. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

12:

Na a kérdés részben megoldódott, mert a BGE nem indít gazdálkodás-menedzsmentet a póteljárásban (gondolom fullon betelt nekik).

Úgyhogy marad a Debreceni Egyetem GTK pénzügy számvitel.


A normál eljárásban 328 volt a ponthatár, nekem 360 van, és 1-10 a keret.

Szerinted mennyi esélyem van?

2019. júl. 29. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!