Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ajánlanátok egyetemi szakot?

Ajánlanátok egyetemi szakot?

Figyelt kérdés

Szó sincs róla, hogy nem tudom, mit szeretnék kezdeni magammal, de az álom munkámhoz nem kell egyetem, viszont csak viszonylag rövid ideig végezhető, utána kell egy másik állás, szóval szeretnék egyetemre járni. Inkább reálos beállítottságú vagyok, de nem érzem magam alkalmasnak mérnöki vagy infós pályára. Humánnal is elboldogulok, de nem az én világom. Inkább az a mindenből egy kicsit típus vagyok, megy minden, de semmiből sem vagyok kiemelkedő

Szeretek szervezni és a kreatív feladatokat. Gtk-t néztem ki, HR vagy kereskedelem és marketing, de a gyakorikérdések népe minden kart/szakot leszól és értelmetlennek tart, legyen az Btk, gtk, info ("annyian tanulnak informatikusnak, pár év és senkinek sem fog kelleni"), pedagógia, vagy bármi más.


Nem is azt kérem, hogy személyesen nekem ajánljatok szakot, mert azt pár soros leírás alapján nem igazán lehet, hanem csak írjátok olyan szakokat, amiknek "van értelme", lehet vele boldogulni és nem "büfészak" amivel "csak a mekibe vesznek fel".


Kíváncsian várom a válaszokat, hátha találok magamnak valamit (igaz már milliószor átnyálaztam a felvit).



2019. júl. 28. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
közgáz, infós szakok jók
2019. júl. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Én nemzetközi tanulmányokon vagyok. Ha az elvégzés után tényleg mozgolódsz akkor szép eredményeket lehet elérni vele.

Elég sokszínű, az a mindenből egy kicsit fajta, ahogy mondtad. Van egy kis közgáz, jog, pszichológia, töri és egyéb :)

2019. júl. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%
összes gtk szak büfé kivéve a pénzügyi meg közgaz
2019. júl. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy szakot valaki leszól, azt több okból is teheti és ez egyáltalán nem mindegy, mert lehet, hogy az adott ok számodra lényegtelen. Azon felül, hogy elég sok hamis előítélet terjeng, ezért nem kell minden véleményt készpénznek venni (például informatikai végzettséggel szerintem még sokáig kiválóan el lehet helyezkedni), inkább Neked kellene magadban vizsgálódnod, mert igazából szinte minden szaknak vannak hátrányai, és a saját preferenciáiddal kellene összevetned, hogy mit tudsz bevállalni. Ha például inkább reálos beállítottságú vagy, akkor egy reál szakpáros tanári diplomával kapkodni fognak utánad az iskolák, könnyen elhelyezkedhetsz, amenyiben persze bevállalod a szerény jövedelmet a pályád elején. Egyébként nem értem, miért viszolyogsz a mérnöki pályáktól - nem mindenki egy lehangoló gyárban dolgozik, aki mérnök. Az agrár területre például nem gondoltál? Mondjuk kertészmérnökként vehetnél földet és a magad uraként gazdálkodhatnál. A gazdasági pályákat csak akkor ajánlom, ha el tudod képzelni az egész életed minden hétköznapját reggeltől estig egy irodai számítógép előtt. Ez a monotonitás nem mindenkinek való.
2019. júl. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy Gtk pénzügy-számvitellel nem lehet mellényúlni, nem annyira elvont, mint egy alkalmazott közgazdaságtan, de nagyon komoly szak, és nincsnek vele elhelyezkedési, anyagi gondok.
2019. júl. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Marketingről itt írtam bővebben:



https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


Ha van kérdésed marketing, menedzsment témakörben, kérdezz bátran!

2019. júl. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!