Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki elmagyarázná, ez hogy...

Valaki elmagyarázná, ez hogy van? (Egyetemi felvételi)

Figyelt kérdés

Még csak középiskolába járok, de azért jobb tisztába lenni a dolgokkal, mert nemsokára én is érintett leszek.

Először is, hány szakot lehet megjelölni a felvin? Ezért fizetni kell (valahol olvastam ilyet, mondjuk régebbi bejegyzés volt)? És ha egy szakot megjelölök állami és önköltséges formában is, az egynek számít vagy kettőnek?

Tegyük fel, hogy megjelölök 2 vagy 3 szakot és mindháromra felvesznek. Ebben az esetben én döntöm el, hogy melyikre megyek? Vagy ha felvesznek arra, amit az első helyen jelöltem meg, akkor kötelezően arra kell mennem?

A másik, ami nekem nem teljesen tiszta az az, hogy tudom, hogy februárban kell leadni a jelentkezéseket, de februárban még sem a 12.év végi eredmények nincsenek meg, sem az érettségi eredmények. Ezeket utána kell feltölteni?

Olvastam valamit az idegen nyelvi hozzájárulásról, hogy 100 valahány ezret kell fizetni. Ha valakinek osztatlan tanárin az egyik vagy mindkét szakja nyelvszak, vagy valaki anglisztikára, germanisztikára megy, akkor is ki kell ezt fizetni vagy ez csak arra vonatkozik, ha valaki pl. angol nyelven csinál egy olyan képzést, ami magyar nyelven is van?


Bocsi, ha hülyeségeket kérdeztem, de ezek a dolgok még nem teljesen világosak.


2019. júl. 26. 10:10
 1/7 anonim válasza:
0%

11-es tapasztalataim alapján:

Hármat lehet ingyen megjelölni, afelett díj ellenében.

Az önköltséges és a finanszírozott két külön szaknak számít.

Azt hiszem megoldható, hogy ne az elsőre kelljen menned, de hát épp ezért van a sorrend, mert tudod, hogy az elsőre akarsz menni.

Az eredmények utána keletkeznek, valóban. (ezek szerint már feltölteni kell, hmm)

Utolsót passzolom.

2019. júl. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Csak egy helyre vesznek fel. Oda, ahol először eléred a ponthatárt. Ha ez a 2. helyen lévő szak, akkor oda. Nem véletlenül van sorrend.


Az érettségit nem kell feltölteni. Automatikusan kérik le egy nyilvántartásból. Július közepéig lehet pótolni minden dokumentum feltöltését, mint pl. év végi jegyek.

2019. júl. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről nem tudok. Végeztem nyelvszakot, de nem kellett pluszban 100 ezret fizetni és tanáris ismerősöktől se hallottam ilyet.
2019. júl. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Mondok egy példát: Tegyük fel, hogy 440 pontom van. Első szaknak megjelölök egy olyat, ahol általában valamennyivel kevesebb a ponthatár, mint a másodiknak megjelölt szakon. Legyen az első helyen megjelölt ponthatára 390, a második helyen megjelölté meg 420. A pontom elegendő mindkét szakhoz, akkor az elsőre mehetek, ugye?

2019. júl. 26. 11:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hiába van meg minden megjelölt szakra a pontod, csak oda vesznek fel, amit korábban írtál.
2019. júl. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Idegen nyelvi hozzájárulás akkor van, ha idegen nyelven tartott szakra mész.

Normál szakokon nincs.

A többit meg leírták előttem

2019. júl. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az #1-t tegyük helyre, mert sületlenséget írt!


* 3 szakot lehet megjelölni ingyenesen, minden további után fizetni kell.

* Az önköltséges és a finanszírozott, ha ugyanaz mindkettő, akkor egy jelölésnek számít.

* Oda mész, ahova felvettek és prioritásban a legmagasabban van nálad. A sorrendet egyszer lehet módosítani a pótlási időszakban, szóval van idő átgondolni.

* A szükséges dokumentumokat a pótlási időszakban kell benyújtani, ha még nem állnak rendelkezésre. Az érettségi eredményeket már nem kell bescannelni, mert elektronikusan kérdezik le. Amiket külön be kell nyújtani a jelentkezéshez, azok tételesen fel lesznek sorolva a dokumentumok menüpontban, ahol fel is lehet tölteni őket (ha jól emlékszem a menüpont nevére).


Idegen nyelvi hozzájárulás: Nem hallottam még róla, de rákerestem. Azt csak idegen nyelvű szakokon kell fizetni, de nem 100 ezer Ft., hanem képzéstől függ mennyi. Pl. amit nekem elsőre kihozott a Google, a Corvinuson 340 000 Ft./félév(!).

2019. júl. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!