Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BA - MSc diploma párosítás?

BA - MSc diploma párosítás?

Figyelt kérdés

Ha az MSc diplomám teljesen más területről való lesz, mint a BA-m, de én az MSc-vel szeretnék elhelyezkedni, az mennyire lesz a jövőben álláskeresésnél problémás?

Szokták egyáltalán firtatni az alapdiplomát, ha már attól magasabb képzettségem lesz?



2019. júl. 31. 12:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%
Nem firtatják.
2019. júl. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nagyszerű, köszi!
2019. júl. 31. 12:59
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
Firtatják, mert a nem osztatlan képzéseknél rákérdeznek, hogy és az alapképzést hol végezted. Ha kiderül, hogy mondjuk (kihasználva a spagetti rendszer hiányosságait) nemzetközi kapcsolatok után lett pénzügyes mesterdiplomád, azzal nagyot lehet pofára esni.
2019. júl. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen a nemzetközi kapcsolatok/tanulmányokról nem tudom, hogy lehetne-e menni pénzügy mesterre. Attól függ, hogy megvan-e a minimum kredit az előzetes kreditelismerésnél (hogy mennyi gazdasági jellegű tárgyuk van.)


Az esetemben én közigszervező alapot végeztem, és most vettek fel vezszerv mesterre.

Nekem elég sok gazdasági tárgyam volt kötelező is, meg vettem is fel szabvál és kötválként őket, és így elég kevés kreditet kell pótolnom majd.

Azért mentem gazdasági mesterre, hogy javítsak a helyzetemen, mert nem a közigben képzelem el a jövőmet, a multik, meg a versenyszféra jobban vonz.

A vezszerv nyílván nem egy pénzügy vagy számvitel mester, de ettől függetlenül nem tudom, hogy lesz-e munkaadó, aki problémázni fog az alapdiplomám miatt, vagy hogy mennyire jellemző ez.

2019. júl. 31. 13:22
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
BA diplomával nem tudsz MScre menni csak MAra.
2019. júl. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Dehogynem, én vagyok az élő példa.

Az, hogy Ba vagy BSc, nem számít ilyenkor.

Az a lényege, hogy az alapképzésen tanult tárgyakból meglegyen a belépéshez szükséges kreditmennyiség (általában 30 kredit a max 60-ból), a maradékot meg pótolni kell.


Nekem szerencsém volt a BA-val, mert elég sok gazdasági tárgyam volt, amit figyelembe vettek.

Valószínű a BA-hoz automatikusan társadalomtudományi, vagy bölcsész diplomákat kapcsolsz. Na azoknál tényleg nem nagy valószínűsége van, hogy MSc-re tudjanak menni. De vannak BA-k, mint az enyém, ahol vannak gazdasági tárgyak is, amiket beszámítanak egy MSc-hez.

2019. júl. 31. 13:44
 7/24 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, nekem mérnök mesterdiplomával és bölcsész alappal sosem okozott ez gondot. Igen, kihasználtam én is a rendszert elég aljasan. Mellé viszont elmélyültem a mesterhez kapcsolódó területen is és a diplomámnak hála, alkalmaznak is, mérnöki fizuval.


Ha úgy érzed, elszúrtál 3 évet az alapszakkal, ez igenis egy nagyon jó alternatíva a megmentésére. :)

2019. júl. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

Vicces voltál utolsó.

Kérdező minek akarsz váltani? Még ha fel is vesznek, az xy mesterképzés az xy alapképzésre épül, ha össze is hozod az előfeltétel krediteket, nem tanultad ugyan azokat, mint akik xy alapképzésre jártak, és azokat az alapokat senki nem fogja neked újra tanítani.

2019. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként természetesen számít az alapdiploma is, hisz azt még többet is tanultad, mint a mestert.
2019. júl. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
84%

#8, ha nem hiszed el, az a te bajod.


Nekem működött és minden ismerősömet erre bátorítom. A mester 2 év, sok helyen csak annyit kérnek, hogy "folyamatban lévő műszaki tanulmányok", esetleg BSc VAGY MSc végzettség xy területen és néhány program vagy eszköz ismerete. Nekem mindkettő megvolt, felvettek. Később tapasztalatom is lett, így oda is felvettek, ahiva 1-3 évet várnak a felsoroltak mellé.


Ne legyetek már röhejesek.

2019. júl. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!