Minek ennyi diplomás?

Figyelt kérdés

Olvasom, hogy idén is nem tudom én hányszoros volt a túljelentkezés a felsőoktatásba.

Kérdezem én, minek?

Szakemberből meg hiány van, konkrétan 1 hónapja nem találok olyan burkolót, aki még idénre vállalna munkát.

A duplomások meg mennek a mekibe krumplit sütni, meg Londonba mosogatni, mert nem tudnak elhelyezkedni.

Kicsit szabályozni kene ezt a dolgot már, nem?



2019. júl. 31. 13:59
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
22%

Nyugi, épp ezért vezették be, hogy felsőoktatásba a belépő mellé még egy emelt érettségit+nyelvvizsgát le kell tenni.

Szabályozzák, hogy egy kicsit okosabb emberek kerüljenek be, mert tényleg sok diplomás van.

A pontszámok is egyre csak nőnek, pár év múlva már tényleg kevesebben lesznek, ne aggódj...

2019. júl. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
97%

Sok helyre be sem engednek enélkül és ha mégis, sosem lehetek ott vezető papír nélkül vagy OKJ-vel.


Van diplomám és van OKJ-s végzettségem is. Pénzt keresni mindkettő jó. Az OKJ-s képzések nagy része simán automatizálható, én pedig szívesebben veszek részt ennek elősegítésében diplomásként, minthogy belerokkanjak valamibe, amit remélhetőleg mihamarabb kiváltanak a gépek.


Igazából akinek van esze hozzá, menjen egyetemre. Pénzt keresni máshogy is lehet, egy vezetői pozi, kutatás, oktatás, innováció már nem a szakik dolga, hanem a miénk.

2019. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

2:

Egy burkolót, villanyszerelőt mikor váltanak ki a gépek?? Hagyjad már a hülyeséget...

2019. júl. 31. 14:18
 4/35 anonim ***** válasza:
88%

Az egyetem szocializáció szempontjából is egy fontos mérföldkő és szűrő. Nem csak a munka és kereset szempontjából érdemes nézni. Hasonlítsd össze egy egyetem és egy okj-s képzés közösségi életét!


18-20 évesen manapság nagyon kevesen tudják, hogy mit akarnak csinálni egész életükben, az egyetem meg egy nagy biztonságot adó rendszer, ahol még nem kell dolgozni és felelősséget vállalni. Egy okj-s képzésen sokkal több a gyakorlati elvárás, ettől sokan félnek, mert még éretlenek vagy szimplán lusták.

Az egyetem sokaknak egy jó időhúzás, amíg kitalálják a céljaikat.

Nem azt mondom, hogy ez jó, csak hogy ez van.

2019. júl. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
87%

Szabályozza a piac.


Ajánlj tripla (azaz európai) bért a burkolónak, egyből rá fog érni.

2019. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

4:

Egyetemnél is szakot kell választani, tehát mikor oda jelentkezik, már legalább nagy vonalakban tudnia kell, hogy mi akar lenni.

2019. júl. 31. 14:28
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Szakmunkásnak is jelentkeznek az emberek, csak éppenséggel oda felvesznek mindenkit szelektálás nélkül, a képzés pocsék és így elenyésző a tényleg normális, értelmes és szakértelemmel rendelkező munkás.... Kérdezhetném én is, hogy minek ennyi semmitérő szakmunkás? Bírom, hogy a diplomásokat osztják mindenhol és így kell szigorítani a felvételit meg úgy kell szigorítani a felvételit, miközben az ipari iskolákba pedig kb. azt nem veszik fel, akinek se keze, se lába. Általánosságban elmondható, hogy az jelentkezik szakmunkásnak, akinek nincsen esélye továbbtanulni, mert mondjuk nem elég jók a képességei vagy a hozzáállása és a szorgalma sajnálatra méltó. Van kivétel, vannak olyanok, akiket tényleg az adott szakma érdekel és tesznek is azért, hogy minél magasabb szinten elsajátítsák a szakma minden fortélyát, képzik magukat, de én sosem azt láttam a környezetemben, hogy ez lenne a többség. Tisztán emlékszem rá, hogy pl. az én általános iskolás osztályomból azok mentek szakmát tanulni, akik éppenhogy nem buktak meg és szimplán annyi hajtotta őket, hogy "jajj de jó, ott majd nem kell tanulni". Gimi után is mentek páran szakmára, mert az érettségin is éppen átcsusszantak és nem mehettek egyetemre. Van szakiskolában tanító ismerősöm is, ő is állandóan panaszkodik, hogy semmit nem lehet kezdeni a diákokkal, mert lusták, nem érdekli őket semmi, buták és nem lehet őket fegyelmezni, terelgetni, tanítani. A gyakorlati helyekről szintén hasonlókat hallani. Úgyhogy szerintem egyszer majd a szakmunkás képzésre is rá kellene pillantani....
2019. júl. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

5:

Miről beszélsz??

Így is annyit pénzt kérnek el, amennyit nem szégyellnek. 8-10000-ért birkóznak 1m2-t

2019. júl. 31. 14:29
 9/35 A kérdező kommentje:

7:

És szerinted miért vesznek fel mindenkit szakmunkásnak?

Mert még így is kevés a létszám.

Ha a kamudiplomás büfé szakos egyetemisták inkább szakmunkásnak mennének, akkor rögtön jobban ki lehetne szelektálni a hülyéket a szakmunkas képzésből, mert lenne utánpótlás.

Csak az a helyzet, hogy sok egyetemre menő embernek büdös a munka.

Aztán persze majd kilépve a nagybetűs életbe rájön hogy szrt sem ér a diplomája es mehet a mekibe.

2019. júl. 31. 14:34
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy miért kell mindig a diplomásokat b*szogatni.

Ott van a rengeteg 8 általános végzettségű ember, aki abbahagyta a középiskolát és most végzettség nélkül van, vagy azok, akik virágkötő, vagy parkrendező, vagy hagymapucoló, vagy hasonló semmitérő OKJ-vel rendelkeznek. Egy kérdésnél nem láttam még, hogy valaki azt írta volna, hogy menjenek ők szerezzenek valami értelmes szakmát.

Vagy a rengeteg gyári operátor, akiknek van szakmunkás végzettségük, mégis elmentek multihoz sorra szalag mellé melózni.

Rájuk miért nem gondol senki, amikor azt írjátok, hogy szakemberhiány van?



(Megjegyzem, hogy 2010 előtt jócskán többen jelentkeztek felsőoktatása, mint napjainkban, szóval ez csökkenő tendenciát mutat.)

2019. júl. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!