Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Önköltséges egyetemre munka...

Önköltséges egyetemre munka vagy diákhitel az ajánlott?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy attól függ melyik szak, illetve egyetem, mert egy orvosin, mérnökin nem ajánlott, szóval Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE), Kereskedelem és Marketing szak.

A tandíj félévente 280 ezer forint, kerekítve 300 ezer, ami 6-al osztva havi 50 ezer lenne.

A szüleim sokban nem, de valamiben tudnak támogatni, így 25-30 ezret kéne keresnem.

Az első félévet megtakarításaimból ki is tudnám fizetni, így azt “magamnak” fizetném vissza ha dolgoznék.

Pénzben nem tűnik annyira soknak, még az 50 sem egy hónapra, de nem tudom a szak mennyire megterhelő, illetve tapasztalatok mit mondanak.

Igazából ha felvennék hitelt ugyanúgy dolgoznék, mivel úgy gondolom 20 évesen jó ha van keresetem, csak ha hitelt vennék fel, akkor megtartanám a pénzt, bár hallottam a diákhitelt vissza lehet fizetni miközben tanulsz, nem csak utána, szóval az is jó lenne ha dolgoznék ha tudok, és a banknak fizetem vissza.

Köszönöm a válaszokat.



2019. aug. 1. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:
A diákhitelnek jelenleg nincs rád háruló kamata, így én a helyedben azt venném fel, hogy a munka és a stressz (hogy ki tudd fizetni) ne menjen a tanulás rovására.
2019. aug. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A diákhitel 2 kamatmentes. Én kamatmentes hitelt nem törlesztenék előre. Ha dolgozol, akkor egy bankszámlára gyűjtsd a pénzt, és amikor megszerzed a diplomád és megérkezik az első csekk a diákhitel törlesztésről. Akkor kezzd el arról a bankszámláról befizetni. Pénzügyileg így éri meg a legjobban. Hiszen ha előtörlesztesz x összeget, attól még ugyanúgy jön a havi csekk, csak nincs félrerakott pénz amiből finanszíroznád. Ez nagy anyagi könnyebbség és kihasználása a 0% thm-nek.
2019. aug. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!