Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért védi itt mindenki a...

Miért védi itt mindenki a foglalkozásdoktori címet? Amikor a világon sehol máshol nem lesz doktor egy gyógyszerész, jogász, államtudós, de még orvos sem csak azért mert lediplomázik.

Figyelt kérdés
2019. aug. 1. 21:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Inkább az a kérdés, hogy te miért támadod? Miért zavar?
2019. aug. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Visszakérdeznék: neked miért fáj, hogy létezik? Leszögezném, engem toronymagasan nem érdekel, semmivel nem lenne se több, se kevesebb az életem, ha holnaptól megszűnne a foglalkozásdoktori, de komolyan nem értem, hogy ez valakinek miért fáj ennyire, hogy napi több kérdést is kiír ezzel kapcsolatban. Ha a szemedben értéktelen ez a cím, akkor miért foglalkozol vele? Igazad van. Ennyi erővel az agrármérnöktől a tánctanárig mindenkinek adhatnánk, aki elvégez egy egyetemet, vagy ne kapjon senki. De hiába kardoskodsz, nem fogják megszüntetni. Mivel lenne neked jobb/több az életed, ha megszűnne a foglalkozásdoktori?
2019. aug. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk 0.01 százalékkal kevésbé lenne ciki magyarnak lenni...
2019. aug. 1. 21:38
 4/17 anonim ***** válasza:
99%

1-es és 2-es válaszolónál a pont. És egyébként nem igaz az az állításod sem, hogy a "világon sehol máshol" nem létezik foglalkozásdoktori cím, mert bizony létezik sok helyen, pl. az USA-ban és Kanadában is.


Így pl. az orvosoknál:

[link]

"In the United States, Canada and some other countries, the MD denotes a professional graduate degree awarded upon graduation from medical school."


De jogi doktori cím is van más országokban is:

[link]

„The Juris Doctor is earned by completing law school in Australia, Canada, the United States, and some other common law countries. It has the academic standing of a professional doctorate (in contrast to a research doctorate) in the United States, a master's degree in Australia, and a second-entry, baccalaureate degree in Canada (in all three jurisdictions the same as other professional degrees such as M.D. or D.D.S./D.M.D., the degrees required to be a practicing physician or dentist, respectively).”


Tehát a foglalkozásdoktori címeket számos más ország is ismeri. Egyébként valahol még a PhD-val is egyenértékűnek tartják a címet:

[link]

„Depending on the country, professional doctorates may either be research degrees at the same level as PhDs or professional degrees with little or no research content. Many professional doctorates are named "Doctor of [subject name] and abbreviated using the form "D[subject abbreviation]" or "[subject abbreviation]D", or may use the more generic titles "Professional Doctorate", abbreviated "ProfDoc" or "DProf","Doctor of Professional Studies" (DPS) [41][42] or "Doctor of Professional Practice" (DPP)”


Tehát ezekben az országokban ugyanúgy a diplomához "jár" a cím, számos szakterületen. És nem mindenhol kell hozzá kutatni (nálunk legalább a szakdolgozat önálló kutatáson alapul általában).


De mindegy is, a cím létezik sok helyen, nálunk is. Hogy ez igazságos-e, azon el lehet vitatkozni, de minek. Elég komikus már az is, ami a másik témában folyik:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


Törődj bele, vagy javasolj változtatást az illetékeseknek. Felesleges itt agitálni. Az, hogy szerinted "ciki" magyarnak lenni, szintén elárul rólad valamit, ami nem feltétlenül pozitív, és akkor még finom vagyok.


Peace.

2019. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, elég sok helyen jártam már a világban, de amikor kiderült, hogy magyar vagyok, valahogy sosem az volt a válasz, hogy "úúú, ti vagytok azok akik foglalkozásdoktorit adtok, de ciki".

Sokkal inkább az volt a válasz, hogy "ez esetben a törölköző "elvesztése" esetén 20 eurót számolunk fel". Na igen. Kinek mitől ciki magyarnak lenni.

2019. aug. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem unod még? :D
2019. aug. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
Sztem a kérdező egy orvosiról/ jogról kibukott ex egyetemista lehet :DD
2019. aug. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
33%

Magyarországot a jogászok uralják. Nekik az előny, hogy a szavazólapon Dr. X.Y.-ként szerepelnek, mert az a suttyó választópolgárt lenyűgözi.


Kész, ebbe bele kell törődni.



Aki a MD/JD-t írta: az azért egész más, ha jelölve van, hogy konkrétan mivel foglalkozik.

2019. aug. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"Sztem a kérdező egy orvosiról/ jogról kibukott ex egyetemista lehet"


Vagy esetleg egyszer szeretnék valódi doktor lenni, csak nem egy olyan országban, ahol egy takarító is megkaphatja ezt a címet...


Nyílván ettől nem lesz igénytelen a társadalmunk, vagyis nem lesz cikibb tőle magyarnak lenni...


Ahogy attól sem, hogy hagyjuk hogy milliárdokból történelem hamisító múzeumot hozzanak létre, a magyarság eredetéről.

Hogy kontár 'tudósok" kapnak havi nettó egy milliós fizetést...

Vagy hogy a középiskolákban mai napig azt tanítják, hogy a dinoszauruszok kihaltak és egy évtizedek óta elavúlt rendszertant.


De nyílván az átlag súttyó proli ezért nem ítél el külföldön, amíg nem lopod el a törölközőt, ezért nyílván ezek nem is fontos dolgok, ezek miatt nem ciki magyarnak lenni... Hát persze.

2019. aug. 2. 09:10
 10/17 anonim ***** válasza:
35%

Kicsit valóban unalmas már, hogy egyre gyakrabban szórakozik valaki ezzekkel a kérdésekkel, de ezt én is korlátoznám, hogy nem a diplomához, hanem a szakosodáshoz kapná az illető.


Valamelyik nap betévedtem a kormányhivatalba ügyet intézni és leült mellém egy szőke, nagyon buta fejű fiatal lány, diplomával a kezébe. Összetalálkozott ott egy barátnőjével, elkezdtek beszélni és hamar kiderült, hogy a szőke leányzó friss jogászdoktor és jött megváltoztatni a nevét, mindezeket mondta olyan nyávogós hangon, hogy netovább, majd' kifutottam a világból. De ezután következett csak a többi sokk: "valamelyik nap odajött hozzám egy csöves és pénzt kért, én meg kikeltem magamból, hogy én 5 év alatt elvégeztem ezt a kik*rt jogi egyetemet, én jogász vagyok / én nem fogok ilyen proli helyen dolgozni, mint a kormányhivatal vagy a NAV / én ott ültem a jogon, pontosan tudom mi hogy megy..." Számomra ez igen elgondolkodtató volt, hogy kell-e 5 év után az a doktori cím, hogyha ilyen attitűddel jár és ez sajnos csak beigazoldóni látszik azzal is, hogy egy ismerősömet most vették fel a fizetős jogra és teljesen kivan magával, hogy ő máris jogász, meg majd vállaja ingyen a barátommal a válópert, ha összeházasodunk.


Nem azt mondom, hogy ne járjon nekik a dr., de ezt valahogy meg kellene reformálni vagy valami alternatív megoldást kitalálni. Az pedig neked miért baj, hogy egy takarító is kaphat doktorit? Szerinted annak aki pénzért takarít, nem lehet annyi esze, hogy elvégezzen egy orvosit, vagy diplomája legyen?

2019. aug. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!